Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní průvod masek

  neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

 • Kamarádi z televize III.

  neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Teroristický útok na Temelín. Armáda procvičí ochranu elektrárny

 Autor: K. Snížek

    Autor: K. Snížek

JIŽNÍ ČECHY – Zhruba dvě stovky vojáků si začátkem června procvičí ochranu jaderné elektrárny v Temelíně při teroristické hrozbě. Zaměří se především na odvrácení případného útoku vedeného ze vzduchu.

 

Cvičení proběhne od 1. do 5. června. Vyvrcholí ve čtvrtek 4. června praktickými ukázkami, kdy 25. protiletadlový raketový pluk ze Strakonic bude zasahovat proti letadlu směřujícímu na elektrárnu a dronu nesoucímu výbušninu.

 „Cvičit zde budou převážně vojáci z 251. protiletadlového raketového oddílu, které doplní jejich kolegové z ostatních jednotek útvaru. Jejich činnost bude odpovídat situacím, kdy by byl aktivován Národní posilový systém protivzdušné obrany země," uvedl velitel Petr Prskavec.

Taková situace by nastala například, pokud by České republice hrozil teroristický útok. Protiletadlový pluk ze Strakonic by pak střežil vzdušný prostor, k zajištění komunikací a okolí elektrárny by byly povolány aktivní zálohy.

„V rámci cvičení zřídíme na příjezdových cestách k elektrárně tři kontrolně propouštěcí místa a jedno strážní stanoviště u přečerpávací stanice Hněvkovice. Přístup do elektrárny bude možný pouze přes ně,“ informoval ředitel Krajského vojenského velitelství České Budějovice  Vladimír Pešek.

Do cvičení, které se uskuteční mimo areál elektrárny, se zapojí i fyzická ochrana elektrárny a připravovat se bude i jihočeská policie. Vltavotýnští policisté zasáhnou proti pachateli, který nerespektoval pokyny armády.

Cvičení se dotkne i zaměstnanců elektrárny a dodavatelů, kteří na třech příjezdových trasách budou muset procházet přes vojenská kontrolní stanoviště. Ta budou zřízena na účelových komunikacích a na běžný silniční provoz nebudou mít žádný vliv.

Řidiči jedoucí kolem elektrárny Temelín však mohou v její blízkosti zahlédnout cvičící vojáky.

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • michal1973 

  Reagovat

   

  jde pouze o cvičení

  Vloženo 28.5.2015 08:57:25

 • marie 

  Reagovat

   

  Já žádnou poplašnou zprávu nevidím.

  Vloženo 27.5.2015 21:47:19

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Blahopřeji redaktorům k šíření poplašné zprávy. Porušujete zákon takovým trapným titulkem.

  Vloženo 27.5.2015 20:39:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace