Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ples ZOD Čepřovice

  pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

  K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

 • Nathanika

  pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V píseckém hřebčinci se dnes představily tříleté klisny a letošní hříbata

Vítězný letošní hřebeček Wall Street Mer a jeho matka Samba. , Autor: L. Kolářová

Vítězný letošní hřebeček Wall Street Mer a jeho matka Samba.     Autor: L. Kolářová

PÍSEK - Zemský hřebčinec v Písku dnes hostil jihočeskou oblastní přehlídku klisen s hříbaty narozenými v letošním roce a tříletých klisen. Po přehlídce následovaly zkoušky základního výcviku tříletých teplokrevných klisen. Akce určená chovatelským fajnšmekrům se odehrála v rekonstruovaném areálu s novým kolbištěm, věží rozhodčích a zastřešenou tribunou. Vše uvidí návštěvníci už 31. srpna při dnu otevřených dveří. Dnes šlo hlavně o výběr nejkrásnějších a nejnadějnějších koní.

 

Ročních hříbat přivezli chovatelé do Písku šest. Dva nejlépe ohodnocení hřebečci a dvě klisničky dostali při hodnocení současně pozvánku, aby se ukázali na prestižním celostátním finále Kritérií mladých koní, které se od 13. do 15. září letos uskuteční rovněž v Písku. 

Z hřebečků to bude Wall Street Mer majitele Jaroslava Merunky z Hybrálce z Jihlavy. Chovatelem je Bohuslav Šubr z Tábora. Wall Street Mer vyhrál soutěž hřebečků, předváděn byl i s matkou Sambou, otcem je hřebec Volonter-T, oba čeští teplokrevníci. Na druhém místě skončil Chester-IN majitele i chovatele v jednom Petra Zajíčka ze středočeské Farmy Tehov. Matkou hřebečka je klisna českého teplokrevníka Greibi, otcem holštýn Chico´s Boy. 

První místo u letošních klisniček posuzovatelé přiřkli dvouměsíční klisně Contempora ZJK majitelky a chovatelky Zuzany Kojdjak ze středních Čech. Matkou hříběte je klisna českého teplokrevníka Porta, otcem holštýnský hřebec Contendro I. Druhá skončila Salery z matky českého teplokrevníka Saletty po holštýnském hřebci Casual majitele a chovatele Milana Mrzeny z Dobrošova u Milevska. 

Celkovým vítězem mezi ročními hříbaty byl vyhlášen hřebeček Wall Street Mer. O výsledcích rozhodovali Zdeněk Vítů, Zdeněk Hrnčíř a Hana Civišová. 

Poté následovala přehlídka tříletých klisen, kde se vítězkou stala Cool Lady ze Zemského hřebčince Písek, z matky Conie po hřebci Cassini´s Son-T. Nabízíme fotoreportáž z přehlídky hříbat ročníku 2019, která jsou předváděna se svými matkami. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace