Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

  středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

  Divadelní představení.

 • Jak se dělá tanečník

  středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

  Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Vrchní soud potvrdil dvojici vrahů z mobilheimu výjimečné tresty

Obžalování u Krajského soudu v Českých Budějovicích. , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy TEĎ

Obžalování u Krajského soudu v Českých Budějovicích.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy TEĎ

PRAHA - Pravomocný verdikt. Odvolací Vrchní soud v Praze dnes potvrdil výjimečné tresty dvojici slovenských vrahů Jánu Moncoľovi a Michaele Krajčové, kteří před dvěma lety brutálně zavraždili manželský pár v mobilheimu v osadě Pazderna u Záhoří na Písecku. Motivem činu měly být peníze - Krajčová dříve u manželů ze Záhoří pracovala ve firmě na repasování a prodej elektrospotřebičů, takže se s nimi velmi dobře znala. Brali jí prý dokonce jako vlastní dceru.

Od soudu dostala trest vězení 28 let. O rok více, než její partner, protože podle soudu měla být iniciátorkou činu. Tresty nepravomocně vloni udělil Krajský soud v Českých Budějovicích, obžalovaní se proti verdiktu odvolali. Potvrzujícím rozhodnutím Vrchního soudu se rozsudek stává pravomocným.

Michaela Krajčová během soudních líčení nevypovídala, mluvil jen Moncoľ. Vraždu vzal na sebe, ale prezentoval ji po svém. Tvrdil, že se majitel mobilního domku při ranní návštěvě pohádal s Krajčovou při domlouvání obchodů s elektronikou a zaútočil na oba Slováky nožem. Ján Moncoľ řekl, že jednal instinktivně a v sebeobraně. Při pitvě se ale na těle obou manželů našlo na 25 bodných ran, z nichž některé údajně svědčí o mučení obětí. A soud nevěřil ani tomu, že by Moncoľ bodal sám.

Slovenský pár se po vraždě vydal do bytu manželů v Záhoří, kde ukradl příruční trezor s asi 400 tisíci korun. V černém Mercedesu ze slovenské půjčovny pak oba uprchli do zahraničí. Zadrženi byli v hotelu v Rumunsku, kde u nich policisté zajistili i nože a paralyzéry. Ján Moncoľ měl i pistoli a na té se snažil doložit, že zabíjet nechtěl. Prý ji měl s sebou i při návštěvě mobilheimu, ale nechal ji v autě. U soudu mu ale zjevně nepomohly změny výpovědí - při jedné také tvrdil, že s nimi jeli ještě další muži, kteří mohli vraždu provést.

Krajský i Vrchní soud označili jednání pachatelů za brutální, protože oběti musely podle znalců prožívat mučivé útrapy. Od doživotních trestů vězení je uchránily závěry psychologů, kteří nemohli stoprocentně vyloučit jejich budoucí začlenění do společnosti, i když u Moncoľa to označili za velmi složité.

Diskuse k článku - 14 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Rád bych se zeptal místních zastánců trestu smrti, zda mají nějaký důkaz nebo statistiku, že se jeho zavedením sníží kriminalita. Je v některé zemi která zločince popravuje menší zločinnost než u nás? Nebo byla v době kdy byl trest smrti součástí našeho práva kriminalita nižší než dnes? Jste si jisti, že se nepopravují nevinní lidé omylem, nebo i úmyslně? Kájínek vraždil?

  Vloženo 24.1.2020 07:44:14

  • Z Písku 

   Reagovat

    

   Samozřejmě,že Kájínek vraždil. I když nebyl sám.

   Vloženo 24.1.2020 21:01:21

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Trest smrti je vysvobození. To samé jim udělat.

  Vloženo 22.1.2020 20:11:24

  • Anonym 

   Reagovat

    

   Souhlasím!!!Ale i když to unas nejde,měli jim dát proste doživotí!!!!

   Vloženo 23.1.2020 20:03:02

 • tom 

  Reagovat

   

  Chybička se snadno vloudí, soudci jsou ovlivnitelní. Život nespravedlivě odsouzeného k smrti nikdo nevrátí.
  9. března 1951 se v milevské sokolovně konal soudní proces se třemi rolníky z Koubalovy Lhoty. Dav "pracujících" před budovou řval: "Dejte jim provaz!" Soud vyhověl a obžalované bez jakýchkoli důkazů odsoudil k trestu smrti, pouze na základě vynucených přiznání.

  Vloženo 22.1.2020 18:04:30

  • Z Písku 

   Reagovat

    

   Trest smrti pro PROKAZATELNOU vraždu, vraždy - viz Stodolovi , Roubal, Kalivoda atd. Tam se chybička, myslím, vloudit nemůže.

   Vloženo 22.1.2020 18:25:03

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Smrt za smrt. Jedině to by snad takové bestie zastavilo. Vůbec by nebylo špatné o návratu trestu smrti uvažovat.

  Vloženo 22.1.2020 15:03:58

  • annonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Trest smrti? Ano, proč ne. Můžeme si to ale dovolit jako "svrchovaný" stát EU? To by nám soudruzi z bruselského centra EU a místní sluníčkáři, havloidi a eurohujeři z pražské kavárny dali zahulit. Tak jako dávají zahulit svobodně zvoleným vládám "svrchovaných" zemí Polska a Maďarska. Současná struktura a politické řízení tohoto byrokratického molocha nemá se svobodou nic společného, naopak ji potlačuje. Od r. 1948 do r. 1989 diktát ze SSSR, potom do 1.5.2004 relativní svoboda, od 1.5.2004 diktát EU ve všech sférách života.

   Vloženo 22.1.2020 15:42:02

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Naprosto přesně napsáno. Od té doby naše vlády jen plní jen výmysly Brusele a představy těch, o kterých se nesmí špatně mluvit, jimiž někteří sami jsou. Vize do budoucna žádná a ani být nemůže. Čeká se až na befély nebo schválení odjinud. A takhle tady žijem.

    Vloženo 22.1.2020 21:38:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A kde a kdy ti psychologové prosím vystudovali? Zřejmě asi po roce 1990 za 6 měsíců na VŠ v Plzni. Vrátit tituly a zavřít je společně s Moncolem a Krajčovou. Není mi jasné, jaký dobytek by to už musel pro psychology být, aby stoprocentně potvrdili jejich nemožnost začlenění se do společnosti. Tak takhle si naši páni politici představují právní stát. On sice možná je. Ale jak na co a jak pro koho. Je na čase navrhnout zákon, aby ten kdo spáchá násilný trestný čin, byl povinen ve věznici pracovat a pobyt ve vězení, náklady s ním spojené a další škody způsobené poškozeným hradil ze svého. Ne aby se rekreoval ve věznici hotelového typu na náklady daňových poplatníků!

  Vloženo 22.1.2020 14:39:01

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jasně. Dělnická třída by si s nima poradila. Jáchymov, Bytíz, vždyť to známe. A se všema těma intošema a novinářema taky. Na co odborné posudky, nám je všechno jasný.

   Vloženo 22.1.2020 20:04:28

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Každý si musí v base na sebe vydělat. Když nepracuje (nikdo jej tam nemůže donutit pracovat), jde z basy s dluhem. Druhá věc je splácení tohoto dluhu po propuštění. To by mne tedy zajímalo.

   Vloženo 22.1.2020 21:48:41

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace