Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zkáza v mirovickém kostele objektivem

AKTUALIZOVÁNO - 4.4.2015 18:41

MIROVICE - Smutný pohled se nabízí do někdejšího interiéru kostela Husitského sboru v Mirovicích, který posledního března vyhořel. Plameny se šířily od střechy a příčina se stále vyšetřuje. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Písku a Blatné a také dobrovolní hasiči z Mirovic, Čimelic, Rakovic a Zalužan. Hašení ztěžoval silný vítr, který v úterý foukal. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

 

Výše škody se odhaduje celkem na 4 miliony korun, z toho 2 miliony je škoda na budově, 1 milion na zařízení mobilního operátora, které bylo na střeše, a 1 milion na interiéru kostela. Jako zázrakem zůstalo nezasažené kolumbárium, kde má uloženy ostatky svých blízkých hodně lidí z Mirovic a okolí. 

Do Píseckých postřehů připravujeme vyprávění hasičů, kteří zasahovali na místě, nejnovější poznatky vyšetřovatelů a také aktuální informace o tom, jak se rozběhla sbírka, vyhlášená na obnovu kostela. Diakonie a misie Církve Československé husitské společně s patriarchou a biskupským sborem vyhlasili sbírku, do které lze přispívat na číslo účtu 0164298309/0800, variabilní symbol 311.

Petr Eliáš

Foto Václav Kozma

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Kotnour Petr 

  Reagovat

   

  Co nezpůsobil požár, to dokonal farář Jirovský a biskup Štojdl. V nepoškozeném kolumbáriu způsobili chaos, nad kterým zůstává rozum stát.
  Svévolně přemístili urny kam se jim zachtělo, aniž by cokoli oznámili pozůstalým. Takže při návštěvě ostatků svých blízkých, kde byli téměř 75 let, jsme je našli úplně někde jinde....

  Vloženo 24.2.2020 22:58:20

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 4.4.2015 16:14:09

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   vzhledem k tomu, co v minulé diskusi předvedl zaměstnanec těchto novin Václav Kozma, se najednou činíte?? neplatí zde - na každého stejný metr, že..

   Vloženo 4.4.2015 18:36:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace