Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Plánské nábřeží v sobotu zpívalo

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – V sobotu 15. června slavnostně a oficiálně otevřeli po poledni plánské nábřeží. K tomu uspořádali od 14 hodin program Zpívající nábřeží. „Vzdálenost od mostu přes řeku k restauraci Sauna měří 850 metrů. K Lužnici v tomto prostoru máme 14 vstupů do vody,“ uvedl na zahájení starosta Jiří Šimánek. Pochválil také podloubí, ve kterém se oficiality konaly.

Po nich do podloubí nastoupila kapela pro dobrou náladu. Trochu je škoda, že se nepodařilo prosadit osazení nábřeží několika stromy, které by poskytovaly stín. Avšak pro návštěvníky byly nachystané stany pro zastíněné posezení s občerstvením.

Na řece připravili hasiči krásnou vodní fontánu. Lidé po nábřeží korzovali navzdory dusnému tropickému počasí. Ovšem řada z nich využila osvěžení při jízdě na lodi nebo se jen tak ráchali ve vodě. Program začínal u rybářů na jejich stanovišti, kde vyhrávala jedna z kapel.

Děti se mohly se zabavit v hračkolně nebo si něco namalovat barevnými křídami přímo na asfalt. Pro děti zahrálo od 15 hodin za školou Divadélko na nitce pohádku o pirátech.

Krásnou projížďku podél řeky na voze taženém statnými hnědáky zajistili manželé Frajtovi z Nedvědic. Večer na zábavě hrála skupina A proč ne.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace