Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Plánskému masopustu opět přálo počasí

AKTUALIZOVÁNO - 9.2.2020 07:10

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Letošní masopust se v Plané odehrával na Strkovské straně. V sobotu 8. února v čele průvodu jel za traktorem vůz, na kterém posedávaly děti. Masky se vyšňořily v duchu motta Ten dělá to a ten zas ono aneb Řemeslo má zlaté dno. Občerstvovací zastávka na trase byla třeba v ulici Spojovací u Havlíkových a Endrštových. Po 70 řízcích, které nachystala Blažena Havlíková, se jen zaprášilo. Také vdolky od Marie Endrštové měly úspěch.

 

„My to vždy děláme dohromady, jako přestávku na svačinu," řekla Kateřina Endrštová v montérkách s emblémem Poldi. „Otec pracoval na Kladně," doplnila na vysvětlenou a ještě ze zánovních montérek vytáhla visačku Otavan Třeboň. Mřížkovaný medový koláč chutnal jako od babičky.

V Okrouhlické ulici nachystala občerstvení Hana Pejšová s manželem, například v pekáči lákal pečený nakládaný bůček. „Koblihy pekla babička," řekla Hana Pejšová. Také na hosty čekal tvarohový koláč. Vždy samozřejmě na stolku čekala i nějaká ta pálenka nebo pivko. I nealko si mohli lidé dát.

Na nádvoří lihovaru servírovali občerstvení členové městské rady. Připravovali ho všichni dohromady, rukou společnou a nerozdílnou. U přechodu na strkovské dálnici čekaly na průvod a hladové a žíznivé krky cmunda, koblihy a také sklínky alkoholu. Občerstvovnu přichystali Dagmar a Karel Havlíčkovi.

Pak již průvod směřoval k radnici, vždyť ho vedl myslivec alias Jiří Šimánek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace