Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Platících návštěvníků Slavností Zlaté stezky meziročně přibylo

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl

PRACHATICE – Počet návštěvníků prachatických Slavností Zlaté stezky, které se konaly na začátku prázdnin 29. a 30. června, se meziročně zvýšil o osm až deset procent. Vyplývá to z nyní zveřejněného počtu vstupenek, které město prodalo na jejich už osmadvacátý ročník.

„V letošním roce bylo prodáno 6 640 vstupenek, což bylo více než v loňském roce. Do tohoto počtu není započítána vysoká návštěvnost jak ve Štěpánčině, tak v hospicovém parku," uvedla pro Jižní Čechy Teď vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatického městského úřadu Jiřina Dolejšková.

V obou parcích, které hostí jednak dechovkový program a také program pro děti, se neplatí vstupné a radnice tak nemá přesná čísla o jejich návštěvnosti. „Odhadem je návštěvnost s těmito lokalitami kolem 8 000 lidí," dodala Jiřina Dolejšková s tím, že prodej vstupenek na slavnosti meziročně stoupl o zhruba pět set až šest set lístků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace