Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Po kolejích až domů a zbytek s Toulavými botami dojít pěšky

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

MILEVSKO – V Milevském muzeu v sobotu 8. června uspořádali hned dvě vernisáže. Jednak výstavy k 130. výročí příjezdu prvního vlaku do Milevska, jednak k 100. výročí vzniku odboru Klubu českých turistů v Milevsku. Vernisáže zahájil ředitel muzea Vladimír Šindelář. Pak přizval za železničáře Karla Stejskala, který pracoval jako výpravčí v Milevsku a pak v Táboře. Ten přiblížil návštěvníkům něco z historie i žhavé současnosti dění na železnici.

„Jezděte vlakem, uděláte něco pro své zdraví i další rozvoj železnice u nás," vyzval na konec zajímavého povídání Karel Stejskal přítomné.

Po té následoval Jaroslav Mácha, předseda KČT v Milevsku, který připomněl pamětníky z klubu turistů. 

„Na výstavě se podívejte na dokumenty nebo třeba plakety. Například se jménem Ivan Klich, který po svých prošel vzdálenost delší než celý rovník," uvedl Jaroslav Mácha.

Pro dobrou náladu zahráli táborští Pouličníci. Vhod přišlo i občerstvení, třeba v podobě roztomilých sladkostí nebo pomerančového džusu.

V Milevském muzeu je stále na co se dívat, od sklepení až po nejvyšší patro. Každý si přijde na své.

Ve druhém patře jsou zmíněné výstavy. Nelze zabloudit. Železniční vévodí model železnice s tunelem a vedou k ní značky turistů a ve vitríně je i kompas.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace