Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Pod Podolským mostem se začalo vybírat za parkování

 Autor: Martin Petřík

    Autor: Martin Petřík

PODOLÍ I – Vlnu reakcí spustilo vybírání parkovného na parkovišti pod Podolským mostem. Kdo se totiž přijel třeba minulý víkend podívat na upuštěnou Vltavu, musel buď zaparkovat na jiném místě nebo si zaplatit dobu parkování. Zdejší provozní kempu Vilém Sluka se totiž rozhodl vybírat parkovné, když uviděl, jak obrovský zájem o toto místo v poslední době je. Stalo se cílem víkendových výletů lidí i z poměrně dalekých míst. Vilém Sluka má parkoviště pronajaté i s kempem a dosud tady vybíral parkovné jen v létě. Lidé si mysleli, že na parkovišti řádí podvodník.

 

„Spousta lidí si myslelo, že je to nějaká černota, měl jsem kvůli tomu časté telefonáty. Hodně lidí si stěžovalo, že tam někdo neoprávněně vybírá parkovné, tak jsem zavolal panu Slukovi a on mi potvrdil, že to vybírá on," řekl k situaci starosta Podolí I Vladislav Michal. Dodal, že současnému provozovateli kempu radil už dříve, aby parkovné vybíral. „Nejdříve mi říkal, že když bydlí přes zimu u Pelhřimova, že se mu nevyplatí sem jezdit. Když ale uviděl, kolik sem jezdí lidí, tak změnil názor." uvedl Vladislav Michal.

Místo je nyní hojně navštěvované. Lidé mají jednu z posledních letošních možností upuštěnou řeku vidět a zájem o místo neustále stoupá. Dojíždí sem lidé z celé republiky. Například v sobotu 8. února byla v 16 hodin kolem mostu napočítána hned dvacítka aut. Jejich pasažéři měli jediný cíl. Projít se po místech, která by za jiných okolností neměli možnost vidět. Podle posledních informacích by se řeka měla začít napouštět v pátek 21. února. Ti kteří nestihnou upuštěnou řeku navštívit, nemusí smutnit. V příštích letech by se akce měla ještě několikrát opakovat.

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 • Xc 

  Reagovat

   

  Hlavně aby z toho odvaděl daně... EET ????

  Vloženo 15.2.2020 09:01:54

  • Tak 

   Reagovat

    

   Ty se nech vyšetřit.

   Vloženo 15.2.2020 16:07:38

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   správně, budu chtít doklad s razítkem!!!

   Vloženo 15.2.2020 17:52:25

   • Pavel Chvojan 

    Reagovat

     

    Přesně tak, a aby to razitko bylo čitelné

    Vloženo 16.2.2020 13:43:25

« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace