Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Podvodník obral seniory o desítky tisíc. Řádí v Jihočeském kraji

JIŽNÍ ČECHY – Hned tři případy okradených seniorů řeší policisté na jihu Čech. K prvnímu došlo na začátku července v Písku, důchodkyni tam v jejím rodinném domě navštívil muž, který se představil jako zaměstnanec jedné z největších energetických společností. Seniorce řekl, že s ní potřebuje projednat změnu vedení plynu, vody a elektřiny.

 

Paní ho pozvala dál, kde byl její manžel, a z místnosti odešla. Po rozhovoru muž odešel a manželé následně zjistili, že jim chybí obálka s pěti tisíci korunami. K popisu pachatele poškozená uvedla, že byl 170–175 centimetrů vysoký ve věku kolem 50 až 60 let, střední postavy a s velmi špatnými zuby.

K dalšímu případu došlo o pár dní později v Opařanech. Oslovení proběhlo obdobně, ale tentokrát měl s sebou spolupachatelku. Dvojici zlodějů pozvala žena do domu, spolupachatelka odváděla pozornost a muž mezitím kradl. Navíc požadoval po seniorce tisíc korun jako úhradu nedoplatku za energie. Po odchodu žena zjistila, že jí chybí 30 tisíc korun, které měla schované. Zloději měli na místo přijet modrým Opelem Astra combi.

Poslední krádež šetří policisté v Jindřichově Hradci. Muž středního věku se vetřel k seniorce pod záminkou výměny elektroměru. Ta posléze zjistila, že přišla o obálku s 26 tisíci. Žena uvedla, že měl vadu řeči a zřejmě byl po operaci rozštěpu horního rtu.

„Zároveň také apelujeme na seniory, aby se nenechali oblouznit řečmi cizích lidí, a nikoho si nevpouštěli do svého obydlí. Pracovníci těchto firem vždy dopředu avizují návštěvy ve vašich obydlích, prokazují se registračními kartami, a pokud si ani tak, nejste jisti, že se opravdu jedná o zaměstnance firmy či úřadu, nechte si nadiktovat jméno, pracovní pozici a kontaktujte přímo úřad nebo společnost, na kterou se pracovník odkazuje, a vše si ověřte. Nejste-li si jisti a jednání pracovníka se vám zdá podezřelé kontaktujte linku 158,“ apeluje policejní mluvčí Lenka Holická.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace