Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Pohádky a komedie. Ochotnické divadlo celý víkend ve Strakonicích

Snímek z loňské premiéry komedie Dva muži v šachu. , Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

Snímek z loňské premiéry komedie Dva muži v šachu.     Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Jednou z prvních velkých akcí v novém roce je ve Strakonicích už tradičně divadelní Setkání. Jde o setkání amatérských souborů, které během víkendu potěší milovníky ochotnického divadla a sami aktéři se navíc od odborníků dozví, co bylo při hře dobré a na co by si měli dávat pozor.

 

Setkání startuje v pátek 11. ledna od 19 hodin. Jako první se představí domácí divadelní spolek Čelakovský s hrou podle námětu Miroslava Horníčka Dva muži v šachu v režii Petra Záleského. Jde o komedii o nesmyslné válce dvou šlechticů, kterou ukončí moudré ženy. Děj se odehrává v 18. století.

V sobotu 12. ledna od 10 hodin zahájí přehlídku divadelní soubor z Tábora s pohádkou Kašpárek, Honza a zakletá princezna. Děti i rodiče zhlédnou veselý příběh o loupežníku Jozífkovi, který se marně pokouší získat ruku princezny Jasněnky a požádá o pomoc svou tetičku babu Jagu.

V 15.30 hodin nastoupí na jeviště opět divadelní soubor z Tábora, tentokrát s hrou Tvrdohlavá žena podle námětu Josefa Kajetána Tyla. Jedná se o typickou báchorku, v níž, stejně jako ve Strakonickém dudákovi, pomáhají nadpřirozené bytosti smrtelníkům a postrkují je nejprve do malérů a potom ke šťastným koncům.
Večer v 19 hodin nabídne komedii Jednou ty, jednou já divadelní spolek Piki Volyně.

V neděli 13. ledna zahájí Setkání opět domácí soubor, a to Madraha při ZŠ Dukelská. Pro tuto příležitost vybrali mladí herci veselohru Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert, která při své loňské premiéře sklidila obrovský aplaus.
Setkání ukončí českobudějovický soubor J. K. Tyla s pohádkou plnou písniček Čarodějnická nevěsta, která opět dokáže, že lež má krátké nohy a že dobré srdce mohou mít i čarodějnice.

Všechna představení se konají ve strakonickém domě kultury.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace