Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Svatomartinská Neděle

    neděle 17.11 10:00 - Písek, Kamenný most + okolí

    Slavnost.

  • Tradiční setkání k výročí sametové revoluce

    neděle 17.11 17:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Pojďme se veselit aneb Masopust v režii čestické školky

ČESTICE - Mateřská škola v Česticích na Strakonicku pořádá vlastní masopustní průvod městysem a ten je předvojem masopustu dospěláckého. V pátek 1. března vyrazily děti z místní školky do terénu, řádně nastrojeny v maskách a v doprovodu malé kapely, která nešla přeslechnout. Hrála do kroku, až se chtělo všem tančit.

Startovalo se ze školky. Ani tady nechybělo masopustní pohoštění v podobě koblih a uzeného od místního řezníka. Koblížky napekly učitelky. Dobroty čekaly i na první zastávce, u bytového domu. Perník, banány máčené v čokoládě, šneci... Dál se šlo do základní školy a do jídelny. Při všech zastaveních se tančilo, zpívalo a znělo - pojďme se veselit jen, proč bychom se hádali, když jsme se tak potkali pospolu. 

Anna Janoutová, která také děti pohostila, měla skoro slzy na krajíčku. "Se školkou chodily moje děti a teď vnučka. Je to moc fajn, když vesnice funguje a tradice se udržuje," uvedla a dodala, že zítra bude hostit maškary ve Střídce, odkud pochází, a pak v Česticích. 

Mateřská škola pořádala masopustní průvod popáté. Vše svým fotoaparátem zmapoval náš fotograf Jan Škrle.

Víkend bude na Strakonicku na masopustní veselí vskutku bohatý. Jen namátkou - v sobotu od 12 hodin je průvod v  Blatné, od 9 hodin v Katovicích, od 14 hodin na Pražáku u Vodňan, od 9.30 Bakus s průvodem v Sedlici u Blatné, od 10.30 ve Velké Turné, od 13.30 ve Lnářích, od 14 hodin v Hajanech, od 11 hodin v Česticích nebo od 8.30 hodin v Řepici. V neděli 3. března chystá masopust Volyně, a to od 14 hodin. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace