Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Pokus o velký bankovní podvod. Nejen ve Švýcarsku ale i na jihu Čech

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeští policejní specialisté z odboru hospodářské kriminality vyšetřují případ podvodu v bankovním ústavu. Nejde se sice o částku, která v posledních dnech plní stránky novin a vysílací čas televizních stanic v souvislosti se zadržením komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa ve švýcarské bance, ale na jihočeské poměry se o pakatel nejedná.

 

Koncem minulého týdne se dostavil sedmdesátiletý muž ze Středočeského kraje do pobočky bankovního ústavu v Českých Budějovicích, kde po předložení padělaného osobního dokladu a příkazu k úhradě, požadoval převod finančních prostředků z účtu osoby, za kterou se vydával, na svůj účet. A na jihočeské poměry to nebyl žádný troškař. Jednalo se o částku ve výši 9 600 000 korun.

Pokud by se transakce podařila, způsobil by senior bance škodu v uvedené výši. Ale narazil. Pracovníci banky informovali policii a ta provedla nezbytné kroky. Po dokumentaci případu byl muž, který má už určitou trestní minulost podobného charakteru, obviněn z trestných činů podvod, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a padělání a pozměnění veřejné listiny.

Muž byl zadržen, umístěn v policejní cele a státní zástupce podal návrh na jeho vzetí do vazby. Ten však nebyl soudem akceptován a tak bude sedmdesátník čekat na výrok o vině na svobodě.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace