Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní Průvod

  sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

 • Dětský karneval

  sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Policie prověřuje, zda se na táborské radnici manipulovalo se stavebním povolením

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

TÁBOR - Lidé z měšického spolku Jinudy nevzdávají svůj boj o to, aby se nezačala za zahradami obyvatel Měšic stavět přeložka silnice Chýnovská - Vožická. Jejich hlavní argumenty zní, že tento stavební záměr se připravil za zády místních obyvatel, a že pro skutečné odvedení nákladní dopravy z celé severovýchodní části města měla radnice usilovat o propojení Vožické na silnici I/19 přes čekanická pole a ne naopak vtahovat těžkou dopravu do Měšic. Po velmi otevřeném rozhovoru, který Týdeníku Táborsko v květnu poskytla místostarostka pro dopravu Michaela Petrová, se obyvatelé Měšic opakovaně dostavovali na jednání táborského zastupitelstva a žádali potvrzení publikovaných informací, že stavební povolení na přeložku nechala úřednice městského úřadu nedopatřením propadnout a muselo se znovu obnovovat. Místostarostka k tomu uváděla i podrobnosti, že jde o zaměstnankyni, která je nyní na mateřské dovolené, že ona sama žádala kvůli tomuto pochybení její odchod z úřadu, ale žena obratem vstoupila do odborů a tajemník pak její chybu bagatelizoval.

 

Na zastupitelstvech se však místostarostka Petrová po dotazech občanů zahalila mlčením nebo pouze opakovala tvrzení vedoucího odboru dopravy Jana Pávka, že stavba má platné stavební povolení. A tečka. Připuštění, že došlo k nezákonné manipulaci s propadlým stavebním povolením totiž ohrožuje mnohé a hlavně stavbu za 136 milionů, která už má vysoutěženého zhotovitele a kraj ji nakonec platí ze svého, protože dotaci nezískal. Na zasedání zastupitelstva 24. června se opět dostavili zástupci měšické iniciativy a žádali od místostarostky jasné vyjádření, zda v novinách jsou tedy lži. Michaela Petrová se k takové podlosti neuchýlila, zjevně pod tlakem se omluvila, že se do novin vyjádřila nepřesně.

Místostarostka i úředníci teď ale budou muset platnost stavebního povolení obhájit před policií. František Vaněček a Milan Říha z Měšic podali na okresní státní zastupitelství trestní oznámení a chtějí, aby policie prověřila, zda nedošlo ke zneužití pravomoci úřední osoby. Stavební povolení totiž pozbývá platnosti, jestliže stavba není do dvou let zahájena nebo není před uplynutím lhůty požádáno o prodloužení. Neodkazují se ve svém podání jen na rozhovor místostarostky v Táborsku, ale také na to, že prodloužený dokument neprošel podatelnou a nemá datumové razítko. I z toho vyvozují podezření, že stavební povolení bylo antidatováno. Poukazují také na to, že vícekrát prodlužované stavební povolení mělo vypršet 31. prosince 2015. Podezřelé je podle oznamovatelů to, že o žádosti o prodloužení stavebního povolení ze 6. ledna 2014 bylo na úřadu rozhodnuto po více než 12 měsících, aniž mezitím proběhly jakékoliv úkony.

To vše samozřejmě může dát policie do souvislostí s informací o urychleném vstupu dané úřednice do odborů, což by mohlo přivést k době, kdy se na propadlé stavební povolení mělo přijít. Tedy podle rozhovoru s místostarostkou v době, kdy již byla na radnici, kam nastoupila po podzimních volbách roku 2014. Pokud by stavební povolení bylo řádně prodlouženo v lednu 2014 - tedy téměř rok před příchodem Petrové na radnici, nebyl by k jejímu uváděnému tlaku na odchod úřednice žádný důvod. I někteří zastupitelé mezi čtyřma očima naznačují, že při důsledné snaze se policie může dopátrat.

 

--
S pozdravem

Diskuse k článku - 49 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • čtenář 

  Reagovat

   

  Už je to jasné, policajti to smetli ze stolu a jede se dál. Bratrstvo KOČIČÍ PRACKY na radnici pracuje přeci perfektně a v zájmu svých voličů a policajti s nimi hrají stejnou hru. Zimola je také podle policie čistý !!!

  Vloženo 4.8.2019 22:36:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tramvaj, jedině tramvaj to vyřeší, od Plané přes Paďous a Tábor na Všechov, smyčky by byly u FangYengu a u věznice na letišti, ideál páteřní trať a u gymplu hezky pod zem, výjezd u hřbitova. Město by se zklidnilo a radní by měli váce času na blbosti.

  Vloženo 12.7.2019 11:13:57

  • JaryDeZimerman 

   Reagovat

    

   Lanová dráha čelkovice- divadelňí a bylo by to komplexní.

   Vloženo 12.7.2019 16:20:15

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Vtipné (ale tady už sranda není moc na místě) a klikou lanovky by mohl točit na směny současný ansámbl z Radnice.

    Vloženo 12.7.2019 17:23:16

 • kuk 

  Reagovat

   

  Měšičtí sedláci se obávají, že tato spojka znehodnotí jejich grunty, na kterých jako všichni typičtí vesničané tak lpí, protože nevidí dál než za svoje maštale a stodoly.

  Vloženo 12.7.2019 09:07:44

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jen pro "Kukovo" nepatrné rozšíření obzoru: Měšice nejsou vesnice, ale bohužel příměstská část Tábora.

   Vloženo 12.7.2019 09:17:17

   • kuk 

    Reagovat

     

    Stejně příměstská část jako Větrovy, Zárybničná Lhota, Náchod, Záluží atd. Takže vesnice. S vesnickými bukvicemi, které nechápou potřeby obyvatel města a mají starost jen o svoje statky.

    Vloženo 12.7.2019 10:58:46

    • Eva 

     Reagovat

      

     "kuku", vy jste fakt hloupej až to tříská dveřmi.... a asi i závistivej. Já třeba bydlím v Táboře a rozhodně potřebu této zbytečné silnice nemám a nikdy mít nebudu, takže si tím to vyprošuji, aby jste mluvil za obyvatele města.

     Vloženo 12.7.2019 12:54:41

     • kuk 

      Reagovat

       

      Hm, Evička. Původem zřejmě hloupá selka z vesnice, nyní bytem v Táboře. Co jim mám závidět? Podle Vás asi holínky od slepičinců. Pokud tedy nemáte potřebu silnice, tak si tímto (píše se dohromady, milostivá,) vyprošuji, abyste (ne aby jste) mluvila za obyvatele města, kteří se spojkou souhlasí! Pochopeno? I když podle předvedené znalosti pravopisu jazyka českého silně pochybuji....

      Vloženo 12.7.2019 14:21:18

      • Eva 

       Reagovat

        

       Nesnížím se na úroveň vaší konverzace, o těch dvou chybkách samozřejmě vím. Jste neskutečné zlý člověk, víc vás komentovat nebudu, nestojíte mi za to.

       Vloženo 12.7.2019 15:42:01

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        Evo, s tím klukem je to marný, to bude už zřejmě nějaká DG.....

        Vloženo 12.7.2019 15:46:53

       • kuk 

        Reagovat

         

        Snížila jste se již dříve svým prvním příspěvkem. Tím, že má někdo opačný názor než Vy, nemusí být nutně hloupý. Hloupý je spíše ten, kdo vědomě píše s chybami a svůj výtvor předkládá veřejnosti na odiv. I když v daném případě si nejsem v tom Vašem uvědomění "dvou chybek" vůbec jistý.........

        Vloženo 12.7.2019 17:11:21

        • anonymní čtenář 

         Reagovat

          

         Ten Kuk je ale dementní...

         Vloženo 12.7.2019 18:15:13

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak takhle ubohý koment může napsat jen půlmozek, který o celé situaci ví h---o

   Vloženo 12.7.2019 09:31:45

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    to bylo myšleno samozřejmě na "kuka" :-)

    Vloženo 12.7.2019 09:48:18

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Kuk je blb

     Vloženo 12.7.2019 15:02:37

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Jo to je a velkej. Nemá cenu na ty jeho trapný komenty reagovat, nemá žádné logické argumenty a jen plive zlo a uráží.

      Vloženo 12.7.2019 15:50:00

 • Realita odboru dopravy 

  Reagovat

   

  Paní učitelka Petrová by neměla vést odbor dopravy protože tomu nerozumí. Pan Pávek by měl skončit s ní, protože jsou mu všichni buřt. To oni přinášejí do Tábora ucpané ulice, hlučné autobusy, zbytečné světelné křižovatky. To oni přivádějí stále více dopravu do centra města, což ve výsledku způsobí dopravní kolaps do 4-6 let. Jiná města mají omezen vjezd do historických částí a sofistikovanou veřejnou dopravu. Jen v Táboře se podporuje, že na Žižkáč do hospody je třeba jen automobilem. Možná, že si toho policie všimne a rozšíří trestní oznámení podané měšickými o trvalé poškozování občanů Tábora.

  Vloženo 11.7.2019 23:02:32

  • Vanous 

   Reagovat

    

   To je ale hloupost, viďte? Pokud vím, počet světelných křižovatek je v Táboře už mnoho let pořád stejný, posledně přidané jsou na Křižíkově náměstí a je to nejméně 10 let. Autobusy také nejsou nějak zvlášť hlučné, vzpomenu-li na Ikarusy a Karosy v MHD, rovněž před mnoha lety. Ano, Žižkovo náměstí je parkoviště. Pokud to budeme chtít omezit a udělat parkovací dům na Parkánech, bude se Vám to líbit nebo zase budete planě plkat? Nijak se tím ovšem nezastávám paní Petrové a nejsem zaměstnanec města.

   Vloženo 12.7.2019 10:57:50

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Vanousi, jsi z toho zblblý, proč tu dopravu stále tlačíš do středu historické části. To nemá logiku! Co tam ty auta a autobusy v téhle době ještě dělají? Sjeď si do normálního evropského města a podívej se co se děje. Třeba do Norska nebo do Holandska. Anebo třeba do Baltimore v USA nebo do Jižní Koreje. Neseď stále na kašně u Žižky. Třeba se ti rozsvítí.

    Vloženo 12.7.2019 18:21:47

 • Doporučení 

  Reagovat

   

  Ať se holky a klucí ze zastupitelstva s jejich vedoucími odborů přestěhují ke spojce Chýnovská-Vožická, pokud se to postaví Já bych jim to dal za odměnu, když tu spojku tak milují. Možná ani v Táboře nebydlí a jen předstírají, že zde bydlí. Kde vlastně bydlí starosta Tábora?

  Vloženo 11.7.2019 22:30:27

  • Radkovák 

   Reagovat

    

   starosta Tábora bydlí vedle nás v Radkově.

   Vloženo 11.7.2019 22:38:38

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace