Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Policie vypátrala anonyma, který hrozil výbušninou v Boršově na nádraží. Byl ze Strakonicka

BORŠOV NAD VLTAVOU - V pátek 30. srpna pár minut po 13. hodině zavolal na policejní linku tísňového volánu mužský hlas, že v blízkosti boršovského vlakového nádraží je uložena výbušnina. Na místo okamžitě vyjeli policisté z místního oddělení i specialisté na pyrotechniku a služební kynolog. Zároveň se na místo sjeli další příslušníci integrovaného záchranného systému, zajistili lokalitu a evakuovaci z blízkých budov. Provoz na železniční trati České Budějovice – Český Krumlov byl přerušen, stejně jako na silnici ze Včelné na Boršov nad Vltavou.

 

Prohlídkou nebylo nic nalezeno, do normálního provozu se však celá lokalita vrátila až po desítkách minut. Policisté se při pátrání po autorovi anonymního telefonátu zaměřili díky operativní technice na místo, odkud mohlo být voláno a dalším šetřením se jim během víkendu podařilo zjistit původce telefonátu. Na základě těchto indicií byl muž počátkem toho týdne vypátrán a předveden na služebnu. Jednalo se o 38 letého muže ze Strakonicka.

Šířením nepravdivé poplašné zprávy vyvolal znepokojení části obyvatelstva, bezdůvodnou záchrannou práci složek integrovaného záchranného systému a další opatření. Bude se teď zodpovídat z trestného činu. Zároveň musí podezřelý počítat s náklady spojenými s výjezdem, evakuací a zastavením provozu Českých drah a Dopravního podniku města České Budějovice, které mu půjdou k tíži.

Muž je přitom známá firma. Výbušninami nehrozil na tísňovou linku poprvé.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Cvok!!!

  Vloženo 5.9.2019 20:51:44

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace