Policista, který při zákroku v Budějovicích bil a kopal mladíka je trestně stíhán - Jižní Čechy Teď!
před 1 hodinou

Policista, který při zákroku v Budějovicích bil a kopal mladíka je trestně stíhán

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Generální inspekce bezpečnostních sborů tento týden zahájila trestní stíhání policisty, který v květnu v Českých Budějovicích dostihl při pokusu o útěk mladíka a zbil ho.


K incidentu došlo v neděli 17. května krátce po 23. hodině, kdy policie dostala oznámení o rušení nočního klidu v jednom z domů. Svědek pak policistům řekl, že dva muži, kteří v domě bydlí se chovali hlučné a zřejmě jsou opilí. Ve chvíli, kdy se dvojice mladíků (roč. 2003 a 2007) dozvěděla o příjezdu policejní hlídky, začala z místa utíkat.

„Oba policisté se za nimi okamžitě vydali a opakovaně je vyzývali, aby zastavili. Na místo dorazili i další policisté. Pronásledování pokračovalo několika ulicemi,“ popsala tehdy mluvčí českobudějovické policie Štěpánka Schwarzová. Podrobnosti se dočtete zde.

Policista pak jednoho z mužů dostihl. Přestože se muž zastavil a s rukama nad hlavou zřetelně dával najevo, že nebude klást žádný odpor, policista jej srazil na zem pěstí, pak do mladíka ležícího na zemi ještě několikrát kopl a přidal i další rány pěstí.

„K úderům a kopům však mělo dojít v situaci, kdy muž již nepředstavoval žádné vážnější nebezpečí. Trestní stíhání bylo zahájeno pro podezření ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ informoval dnes mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Jakub Augusta.

Monika Prokýšková
Monika Prokýšková

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.