Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Pořadatelé ME v cyklokrosu připravují zázemí

V jihomoravské metropoli Brně došlo v pondělí 14. srpna k důležité schůzce užšího vedení organizačního výboru se sekretářem Evropské cyklistické unie Enricem Della Casou. Organizátoři si se sekretářem ujasnili několik organizačních bodů.

V jihomoravské metropoli Brně došlo v pondělí 14. srpna k důležité schůzce užšího vedení organizačního výboru se sekretářem Evropské cyklistické unie Enricem Della Casou. Organizátoři si se sekretářem ujasnili několik organizačních bodů.

TÁBOR - O prvním listopadovém víkendu ve dnech 4. a 5. listopadu nabídne Tábor mimořádný cyklokrosový svátek. „Chystáme nejvýznamnější sportovní akci v České republice v roce 2017,“ připomíná prestiž ME v cyklokrosu šéf Agentury Cyklistika Petr Balogh. Do začátku mistrovství Evropy v cyklokrosu tak zbývá už jen něco málo přes dva měsíce.

 

Nejvýznamnější sportovní akce v České republice v roce 2017 bude přínosem pro celý táborský region. Informace o přípravách a aktualitách z dění před cyklokrosovým svátkem přinášejí ve zvýšené míře také Jihočeské týdeníky, které se staly mediálním partnerem mítinku.

Mistrovství Evropy v cyklokrosu nepředstavuje pouze samotné uspořádání závodu, nedílnou součástí je také zajištění nezbytného zázemí pro novináře, fotografy, tiskové agentury či televizní štáby. „Vše proběhne v areálu školky na sídlišti Nad Lužnicí, která sloužila k těmto účelům již při předchozích akcích k plné spokojenosti. Máme vynikající spolupráci s městem Táborem a můžeme zde využívat i parkovací prostory, což je velká výhoda. V druhém patře bude totiž probíhat akreditace a registrace závodníků,“ říká Josef Krch, který má na starosti tiskové středisko, akreditaci, doping a parkování.

Tiskové středisko bude připravené pro 50 novinářů. „Ke každému stolu musíme připravit elektrické zásuvky, zajistit dostatečně rychlé a spolehlivé wifi připojení. Standardem je kopírovací služba a zajištění přímého TV přenosu v tiskovém středisku. Po závodech bude v tiskovém středisku probíhat tisková konference s vítězi závodu,“ dodává Josef Krch.

Akreditaci samotnou bude řídit Evropská cyklistická unie UEC. Rovněž pro rozhodčí musí pořadatelé připravit nezbytné zázemí, startovní čísla, čipy, akreditační karty a pásky. V akreditačním středisku se také uskuteční schůze vedoucích týmů večer před závodem.

Místnost pro odběr vzorků na doping bude fungovat v budově bývalé 8. ZŠ, kde se nacházela již při MS v cyklokrosu v roce 2015. Odebírat se bude 15 vzorků (3 vzorky pro každou kategorii). „My musíme připravit odběrové sety a objednat přezkoumání vzorků v akreditované laboratoři v Drážďanech nebo ve Vídni, jelikož v ČR akreditovaná laboratoř není,“ dodává Krch.

Co se týče dopravy, probíhají poslední jednání s firmou Janev. „Pokud vše dobře dopadne, měli bychom vše projednat s Policií ČR a zveřejnit uzavírky, které kvůli mistrovství nastanou. Myslím ale, že to žádná velká dopravní omezení nebudou,“ říká Josef Krch.

Tři hlavní partneři ME

Minulý týden jsme představili generálního partnera ME v podobě společnosti ČEZ, a.s. Tentokrát přinášíme tři hlavní partnery mistrovství Evropy. Cyklokros podporuje dlouhodobě firma Toi Toi, sanitární systémy, s.r.o. Například letos se pojede již 11. Český pohár v cyklokrosu pod názvem Toi Toi Cup. Dalším hlavním partnerem je značka Hitec, která je výhradním dodavatelem civilního oblečení pro organizátory mistrovství Evropy. Také ona je dlouhodobým partnerem českého cyklokrosu. Třetím hlavním partnerem je značka jízdních kol Cube, která je od letošního roku novým partnerem českého cyklokrosu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace