Pouť v Tučapech vrcholila zápasem místních fotbalistů s internacionály



















TUČAPY – V Tučapech slaví koncem července pouť, která se váže ke zdejšímu kostelu svatého Jakuba Většího. „Roky se tu kromě pouťových atrakcí konalo vystoupení dechovky v parku a divadélko pro děti. Letos se lidé ozvali, že by chtěli i něco pro mladé, tak jsme přidali po Keramičce ještě rockové kapely Red Rose a Čmoudi. Mělo to velký ohlas, lidé se bavili i večer. V neděli se pak konal sportovní program s výtěžkem z dobrovolného vstupného pro rodinu Wegschmiedových a jejich nemocnou Anežku,“ popsal starosta Pavel Novák. Netajil se tím, že dvoudenní pouťový program v parku a na hřišti může obec zajistit jen díky spolupráci všech místních spolků.
„U nějaké kulturní agentury bychom se nedoplatili, ale tady jsou všechny místní spolky připravené přiložit svépomocí ruku k dílu. Už to máme vyzkoušené z Tučapských slavností, které si také berou za své myslivci, hasiči z Tučap a ze Dvorců, sportovci, Okrašlovací spolek z Brandlína a zaměstnanci obce,“ dodal starosta.
Pouť nabídla kulturu i sport
Víkendová pouť 19. a 20. července v Tučapech s festiválkem Hraj víc měla i bohatý sportovní program. V sobotu vpodvečer se utkaly staré gardy Tučap a Kardašovy Řečice. „Prohráli jsme sice 11:3, ale bereme to sportovně. Museli jsme soupeřům půjčit tři naše hráče a i ti nám dali góly,“ přiznal předseda místního fotbalového klubu Vladimír Šedivý.
V neděli odpoledne si na hřišti zahrála mládež. Proběhl malý turnaj minipřípravek, kde kromě domácích účinkovaly týmy Soběslavi a Kardašovy Řečice. Soběslavští minižáci vyhráli všechny zápasy. Následovaly zápasy mladší přípravky, tady nad domácími zvítězila Soběslav 27:10, takže diváci viděli gólovou smršť, a pak starší přípravky, kdy si Kardašova Řečice odvezla výhru 11:9.
Poté už následoval zápas místních fotbalistů s Klubem fotbalových internacionálů České republiky. Za něj nastoupili Günter Bittengl, Jiří Bobok, Michal Horňák, Radovan Hromádko, Tomáš Hunal, Michal Jiráň, Jiří Kabyl starší a Jiří Kabyl mladší, Karel Kocian, Miroslav Mlejnek, Jiří Ondra, Michal Polodna, Štěpán Philipp a také František Štambacher, který byl s československou reprezentací na mistrovství Evropy v Jugoslávii při slavném získání titulu po porážce Německa legendární Panenkovou penaltou, a byl i ve vítězném olympijském týmu v roce 1980 v Moskvě a bronzovém z mistrovství Evropy 1980 v Itálii. Třikrát byl také s Duklou Praha mistrem ligy.
Týdeník Táborsko ve středu přinese i pár vzpomínek někdejšího československého fotbalového reprezentanta Františka Štambachera na jeho fotbalovou kariéru.
Internacionálové v zápase nakonec nad domácími fotbalisty zvítězili 7:4. Byl to boj nejen na hřišti, ale i s červencovou sluneční výhní, což ocenili diváci velkým aplausem.
Za domácí nastoupili Jan Matějka, Robert Fischer, Zbyněk Lhotka, Jan Škrleta, Petr Šabatka, Milan Přibyl, Patrik Baláž, Daniel Šedivý, Václav Bejblík, Jaroslav Doležal, Tomáš Leibl, František Stejskal, Radek Lukáš a Vladimír Šedivý. „Zápas nám domluvil náš hospodský Tomáš Leibl, který má s internacionály kontakty. Už dřív, před covidem, tu hrála stará garda Sparty a budějovického Dynama,“ prozradil předseda klubu. Zápas řídili rozhodčí krajského přeboru Lukáš Novák a pomezní z krajských soutěží Václav Klimeš a Michal Lopata.
Diskuse k článku