Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Azylový dům pro matky s dětmi v Prachaticích opět nemá peníze

 Autor: Charita

    Autor: Charita

PRACHATICE – Azylovému domu sv. Dominika Savia pro matky s dětmi v Prachaticích před rokem hrozilo uzavření. Neměl peníze. Dnes je situace skoro stejná. Chybí mu peníze na vybavení, rekonstrukci pokojů i dětského hřiště, a tak vyhlásil sbírku. První pomocnou ruku podali místní senioři.

Hračky pro děti jsou už pět let staré, ale základní vybavení pro nejmenší není vůbec. "Nedostává se nám finanční podpory na rozvoj zařízení a nákup věcí pro děti a maminky. Chybí nám nočníky, dětská výživa, postýlky, peřinky a tak dále," postěžovala si vedoucí azylového domu Petra Martínková.

Azylový dům chce stav zlepšit, a tak vyhlásil sbírku. Jako první zareagovaly zaměstnankyně prachatického domu seniorů. Do azylového domu poslaly bednu s hračkami. Dům seniorů také začal spolupracovat s obyvatelkami azylového domu. Ředitelka domu seniorů Hana Vojtová řekla, že maminkám z azylového domu nabídli určitou spolupráci, dokonce i jedno pracovní místo, aby jim dali možnost restartu do života. V říjnu začne jako pečovatelka pracovat jedna z matek z azylového domu.

Naposledy díky finančním prostředkům od nadace Výbor dobré vůle Olgy Havlové zatraktivnili prostředí v azylovém domě. Cílem byla společenská místnost s hernou pro děti. S dozdobením herny pomohly studentky Střední pedagogické školy v Prachaticích s učitelkou Klaudií Pospíšilovou. Námětem výzdoby byly tančící domečky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace