Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Čtyři nemocnice na jihu Čech dostanou peníze na modernizaci

JIŽNÍ ČECHY - Osmašedesát milionů korun. To je suma, o kterou navýší kraj kapitál svých čtyř nemocnic. Peníze poputují do Tábora, Písku, Jindřichova Hradce a Strakonic.

Strakonická nemocnice ze sumy obdrží 5,5 milionu na nákup zařízení pro diagnostické vyšetření, dvacet milionů poputuje do strakonické nemocnice na rekonstrukci pavilonu pro rehabilitační péči. Nejvíce peněz dostane táborská, a to sedmatřicet milionů: "„Za peníze chce zvýšit pavilon akutní medicíny o jedno podlaží. Nové prostory budou sloužit pro potřeby dětského oddělení," uvedl vedoucí odboru zdravotnictví z krajského úřadu Petr Studenovský. 

V Písku chtějí za získaných pět milionů zrekonstruovat kapli, která je součástí areálu. Jihočeští krajští zastupitelé rovněž schválili záměr investice do českobudějovické nemocnice. Jedná se o výrazně vyšší částku. Českobudějovická nemocnice ve splátkách získá do roku 2020 celkem 600 milionů korun. 

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Písek - super kaple.

  Vloženo 28.9.2017 08:52:52

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tábor - super nemocnice, super ředitel, investice...

  Vloženo 28.9.2017 08:09:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Modernizaci výplat na úroveň státních nemocnic? ;)

  Vloženo 27.9.2017 20:38:03

 • kaple 

  Reagovat

   

  Hned se mi zdravotně ulevilo, že bude v Písku zrekonstruovaná kaple.

  Vloženo 27.9.2017 19:55:14

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace