Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XXVIII. Reprezentační ples města

    sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

  • Maškarní bál pro děti

    sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

    Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Dívám se, dívám na práce žáků prachatické ZUŠ

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – V zimní zahradě prachatické Nové radnice začala včera výstava prací žáků výtvarného oboru místní základní umělecké školy. Zahrada v budově městského úřadu na Velkém náměstí hostí tuto výstavu tradičně řadu let. Letos je ale v něčem nová. A to nejen v žácích, kteří se na výstavě každoročně střídají se svými díly, ale nový je hlavně učitel, který je vede.

 

Výtvarný obor v prachatické základní umělecké škole byl po dlouhá léta spojen s výtvarnicí a učitelkou Magdou Troubilovou. V tomto školním roce ji ale nahradil David Žák – spisovatel a pedagog pocházející z Prachatic, jehož tatínek je v Prachaticích známým podnikatelem. David Žák přišel do Prachatic učit z prestižní českobudějovické soukromé školy, kterou je Česko anglické gymnázium. Veřejnost ho zná také jako spisovatele – jeho nejznámější kniha nese název Návrat Krále Šumavy a překonala hranici bestseleru. Také ale kandidoval do senátu za TOP 09 v obvodu Český Krumlov a je učitelem výtvarné výchovy a tvůrčího psaní.

Výstava je však hlavně o pracích jeho žáků, které vede teprve krátce od loňského září. „Letos je ta výstava trochu jiná, protože rukopis učitele a jeho vedení a záliby a směry, se v té výstavě vždy otisknou a to je dobře," řekl ředitel prachatické ZUŠ Jakub Weiss. „Uvidíte tu práce žáků od šesti do osmnácti let a mladí a starší žáci se tu krásně doplňují," řekl David Žák.

Výstava dostala název Dívám se, dívám... a ZUŠ Prachatice o ní na svém webu říká, že „je plná iluzí, které odkazují na díla mistrů moderních uměleckých směrů, jsou použité trefně a mnohdy vtipně." Výstavu je možné v budově radnice navštívit do konce května. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace