Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

  • Brémští muzikanti aneb po dobrém do Brém

    Úterý 18.2 17:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

    Pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Do Českých Budějovic dorazila NHL Global Fan Tour. Nechyběli Roman Turek a Aleš Kotalík

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Do pěti měst České republiky letos zavítá akce NHL Global Fan Tour jako předvoj blížící se velké hokejové slávy – utkání NHL v pražské O2 aréně, kde se utkají 4. října hokejisté Philadelphie Flyers a Chicaga Blackhawks s českými hvězdami v sestavě v rámci NHL Global Series. Putování hokejovými baštami začalo v Brně a ve středu 18. září Fan Tour zavítala také na budějovické Náměstí Přemysla Otakara II., kam dorazili nejen žáci místních základních škol, ale jako čestní hosté v odpoledních hodinách také legendy budějovického hokeje a bývalé hvězdy NHL Roman Turek a Aleš Kotalík. Nyní Fan Tour, komentovaná Petrem Suchoněm z TV Nova, zamíří do Ostravy, Plzně a den před samotným duelem, tedy ve čtvrtek 3. října, pak putování zakončí přímo v Praze.

Zábava pro celou rodinu

Cílem této akce ze strany NHL je propagovat nejlepší hokejovou soutěž na světě i na území Evropy a získat pro ni další fanoušky, nebo dokonce nalákat děti k samotnému hokeji. Návštěvníci akce si mohli vyzkoušet disciplíny jako přesnost střelby, tvrdost střelby nebo techniku hole, uprostřed náměstí pak bylo i velké nafukovací hřiště na hokejbal. Své výkony a výsledky si pak mohli také porovnat s nejlepšími výkony nejen z NHL, ale i ze samotné Tour. NHL Global Fan Tour, to je ale také putovní muzeum pro fanoušky, které vzdává hold National Hockey League a jejím evropským hráčům, kromě České republiky zavítá také do Německa a Švýcarska. Dětičky, které se nashromáždily na budějovickém náměstí už v dopoledních hodinách, tak mohly nastudovat interaktivní formou hokejovou historii převáženou ve dvou obřích kontejnerech. Ty se skládají z dotykových obrazovek s informacemi a šoty o hráčích, obsahují konzole s hrou NHL 2020 a zařízení pro tvorbu personalizovaných hokejových kartiček Upper Deck. Každý tak mohl odejít se svou vlastní hokejovou kartičkou, které byly zejména v dobách minulých tak oblíbené a v posledních letech se zase vracejí do „módy".
Další kontejner je pak vybudován jako kabina NHL s možností vyzkoušet si hokejovou výstroj svých oblíbených hráčů. K vidění byly také artefakty evropských hvězd, které jsou členy Hokejové síně slávy, zapůjčené přímo z Hockey Hall of Fame v Torontu. V „české" kabině samozřejmě nemohly chybět dresy největších českých hvězd současné NHL Jakuba Voráčka a Davida Pastrňáka. Ve vynikajícím počasí si zkrátka všichni užívali pohodový den plný hokeje. Global Fan Tour uspokojila i ty nejmenší fanoušky – v Kids Corner si děti mohly zahrát hokejbal, klasický stolní hokej nebo vybarvovat hokejové omalovánky. Dohled nad všemi disciplínami a stanovišti drží nejen pracovníci samotné Fan Tour, kteří s ní objíždějí celou republiky, ale projekt spolupracuje vždy také s místními hokejovými kluby. U jednotlivých stanovišť tak byli zároveň mládežničtí trenéři HC Motor České Budějovice. Pro Českou republiku má záštitu nad akcí NHL i Český svaz ledního hokeje.

Kotalíkova bomba? Na Cháru pořád málo

Vrcholem akce byla návštěva místních hokejových legend Aleše Kotalíka a Romana Turka, kteří strávili právě v NHL velkou část svých hokejových kariér. Jihočeští borci, kteří dělali čest našemu hokeji nejen v NHL, ale také v reprezentačním dresu, se kromě mnoha rozdaných podpisů a fotografií také ujali velmi sledované soutěže. Vyzkoušeli si takovou malou „challenge" – tři z disciplín, které byly na náměstí v rámci Fan Tour připraveny – střelbu na přesnost, tvrdost střelby a technickou zdatnost. Ve všech soutěžích byl tak trochu podle očekávání lepší Aleš Kotalík, přece jen brankář Roman Turek byl ze své kariéry zvyklý hlavně na širokou hokejku. Kotalík zejména ve střelbě ukázal, že stále nic ze svého umu neztratil – na přesnost uklízel plastové puky takřka neomylně do horních růžků branky a v tvrdosti střelby patřil k nejlepším za celý den, když byla jeho bombě „golfákem" naměřena rychlost 147 kilometrů v hodině. Jen pro zajímavost, naměřeným světovým rekordem je raketa slovenského obra Zdena Cháry – 175,1 kilometrů v hodině z roku 2012.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace