Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Dobrovolnictví prachatických úředníků pomohlo tentokrát ve školkách

 Autor: Město Prachatice

    Autor: Město Prachatice

PRACHATICE – Sto osmdesát dva nových oblečků na sedmdesát šest panenek, se kterými si hrají děti v prachatických mateřských školách – to je výsledek další dobrovolnické aktivity, kterou iniciovali úředníci prachatické radnice. Celkem se do ní zapojilo čtyřiatřicet dobrovolníků. Mottem akce bylo: Šijeme a vyšíváme, panenky taky rádi máme – aneb druhý život látkám dáme.

 

V praxi to znamenalo, že úředníci a další dobrovolníci si vzali látky ze starých trik, šatů, riflí nebo ze starých svetrů a bund a dali se do šití, háčkování i pletení oblečků pro panenky. „Výzva měla velký ohlas jak u zaměstnanců úřadu, tak u dalších dobrovolníků, včetně vedoucího Dobrovolnického centra Prachatice Jiřího Gabriela Kučery, který šel příkladem a jako jediný muž se zapojil do této výzvy se skvělým výsledkem. Cílem výzvy bylo obléknout, umýt, učesat, oplést, obháčkovat, nazdobit panenky ze dvou pracovišť Mateřské školy Prachatice," vysvětlila Hana Rabenhauptová z prachatického městského úřadu. Do výzvy se zapojily i studentky místní střední pedagogické školy a také místní seniorky. A panenky pak bylo možné shlédnout na jednodenní výstavě v zasedací místnosti Nové radnice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace