Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Třídní koncert ZUŠ

    pondělí 27.1 17:00 - Vimperk, ZUŠ

    Koncert nástrojů: fagot, flétna, klarinet, saxofon.

  • Ladislav Špaček - Etiketa není věda

    pondělí 27.1 19:00 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Etiketa není věda aneb O etiketě vážně i vesele.

Zobrazit všechny události
 

Dotace pomohla mateřským školám k dalším herním prvkům

Houpačky a kolotoč doplnily v zahradě školky koníka, kachnu a kohouta. , Autor: Archiv města Prachatice

Houpačky a kolotoč doplnily v zahradě školky koníka, kachnu a kohouta.     Autor: Archiv města Prachatice

PRACHATICE - Městu Prachatice se podařilo získat nemalé finanční prostředky z grantového programu Podpora školství, který vyhlásil Jihočeský kraj začátkem letošního roku. Radost mohou mít děti v mateřské školce, kde si mohou užívat nových houpaček a kolotoče. Prachatice využily dotaci totiž ke koupi nových herních prvků právě do školní zahrady Na Skalce.

 

„Ze souhrnných nákladů ve výši 159 675 korun tvořila dotace Jihočeského kraje necelých 59 procent, tedy nějakých 94 000 korun. Zbývající část 65 675 korun uhradí mateřská škola z provozních nákladů. S dotací a svou částečnou investicí do nových herních prvků školka počítala, tudíž zbývajících čtyřicet procent není investicí, která by školku nějak finančně ohrožovala,“ objasnila zafinancování nových herních prvků Lucie Pavlíková, referentka pro školství prachatického městského úřadu. Nové atrakce udělají radost nejen dětem, ale také jejich rodičům. „Tyto herní prvky odpovídají svým provedením současným hygienickým a bezpečnostním požadavkům, rodiče se tak nemusí bát,“ vysvětluje Pavlíková.

Ke zvířecím motivům přibyla do zahrady klasická houpačka. „K houpadlům na pružině s motivem koníka, kachny a kohouta přibyla houpačka a kolotoč, tedy herní prvky, které zcela jistě přispějí ke zpříjemnění pobytu dětí na zahradě,“ vyzdvihuje přednosti nových atrakcí Lucie Pavlíková z prachatického odboru kultury, školství a cestovního ruchu. Avšak nová výbava nebude sloužit ve školní zahradě jen ke hře. „Děti budou mít k dispozici také dvě balanční tyče, které jim pomohou zlepšovat motorické schopnosti. Rodiče se ale nemusejí bát. Nejedná se o žádný náročný prvek. Děti na nich balancují jen několik centimetrů nad zemí,“ uzavírá informací o bezpečnosti Pavlíková.

Obdobný finanční příspěvek od Jihočeského kraje využila MŠ Prachatice prostřednictvím žádosti města již v roce 2010, kdy vybavila školní zahrady taktéž o nové herní prvky. Tehdy se mohly děti radovat z jedenácti houpadel na pružině, která byla rozdělena do všech jejích školních zahrad.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace