Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Od Trosek na Hruboskalsko

  středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

  Beseda.

 • Toulky za poznáním - Antarktida II.

  středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Handbook pro sportovní eventy vypuštěn do celého světa! Podílel se na něm i náš kraj

 Autor: Jižní Čechy Teď

    Autor: Jižní Čechy Teď

JIŽNÍ ČECHY - Manuál, který má pomoci ostatním zemím organizovat olympijské festivaly, představil Český olympijský výbor. Webová příručka má osm kapitol a sdružuje zkušenosti z různých zemí, kde se sportovní parky/festivaly v době olympijských her konaly v různých podobách. Manuál vznikl díky spolupráci osmi národních olympijských výborů z České republiky, Finska, Itálie, Francie, Belgie, Nizozemí, Chorvatska, Slovinska a také Jihočeského kraje.

 

Český olympijský výbor projekt, který podpořila Evropské unie, koordinoval ve spolupráci s MOV pod vedením Jany Janotové. Jde o další krok v šíření myšlenky, kterou ČOV uvedl do života v Česku v roce 2014 díky Olympijskému parku Soči-Letná. A dále pokračoval velmi úspěšným parkem RIO-LIPNO 2016, na kterém spolupracoval s Jihočeským krajem.Tuto myšlenku nyní rozvíjí celosvětově Mezinárodní olympijský výbor v podobě Olympijských festivalů.

Už letos v době zimních olympijských her v Pchjongčchangu proběhly pilotní festivaly na čtyřech místech – v Česku (Brno a Ostrava), ve Francii (Grenoble), Slovinsku a v Kosovu. „Je to naprosto skvělý projekt, kterému Mezinárodní olympijský výbor dává jednu z nejvyšších priorit. Hlavně kvůli šíření olympijských myšlenek a hodnot do celého světa, kvůli tomu, že přinese olympijské hry přímo k fanouškům," pochvaloval si v Praze James McLeod, zástupce Mezinárodního olympijského výboru, který má na starosti vztahy s národními olympijskými výbory.

Předseda ČOV Jiří Kejval poděkoval všem, kdo se na tvorbě manuálu podíleli. „Od prvního olympijského parku na Letné v roce 2014 jsme ušli obrovský kus cesty. Jsem velmi rád, že díky partnerům i podpoře Mezinárodního olympijského výboru a dalších organizací, včetně Jihočeského kraje, můžeme naše know-how šířit tímto způsobem do světa. Manuál je velmi podrobný a poskytuje detailní návod a informace možným zájemcům o organizaci Olympijských festivalů," uvedl Kejval.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  Handbook, eventy... Nešlo by to napsat česky ? Ale to by nebylo dost cool co ?

  Vloženo 31.10.2018 11:02:24

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace