Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hejtmanka Stráská ocenila mladé jihočeské olympioniky. Přivezli 48 medailí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Mladé úspěšné olympioniky přijala ve středu 27. září hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská spolu s dalšími vedoucími představiteli kraje. Ocenila nejen jejich snahu dobře reprezentovat Jihočeský kraj na VIII. letní olympiádě dětí a mládeže, která se uskutečnila letos v červnu v Brně, ale vyzdvihla také jejich bojovného ducha a smysl pro fér hru.


„Pořádání olympiády pro mládež považuji za důležité hlavně v dnešní době, kdy máme tendenci využívat výdobytků moderní doby ve prospěch vlastní pohodlnosti a málo se tak učíme tomu, co sport přináší, tedy soutěžení, obratnosti a smyslu pro fér hru. Právě tyto znalosti nám však dají do života víc, než mnohdy zbytečné vědomosti. Přeji Vám, abyste si zápal pro sport, bojovnost a schopnost hrát fér dokázali přenést i do života," uvedla hejtmanka Ivana Stráská a popřála všem mladým olympionikům, aby si schopnost chápat soupeře jako svůj vzor a ne jako nepřítele dokázali přenést i do reálného života.

Právě mezilidské vztahy jsou nedůležitější devizou sportu také podle náměstka hejtmanky Pavla Hrocha. „Přátelství je to nejdůležitější, co vám sport může přinést, jak může potvrdit i zde přítomný předseda České unie sportu na jihu Čech František Vavroch. Právě s ním jsem v aktivní éře hrával fotbal a jsem velmi rád, že tehdy vzniklé přátelství přetrvalo dodnes," prozradil náměstek Hroch.

Jihočeským reprezentantům se podařilo vybojovat celkem 48 medailí, z toho 22 zlatých, 15 stříbrných a 11 bronzových ve dvaadvaceti sportovních a jedné doprovodné disciplíně. Obsadili tak 11. místo mezi 14 kraji s celkovým ziskem 257 bodů. Výprava měla 330 účastníků, z toho 273 sportovců a 54 trenérů s vedoucími. Vlajkonošem výpravy byl olympijský reprezentant ve windsurfingu Karel Lavický. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace