Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Incidenty v době voleb: Šibenice na vratech i rvačka ve volební budově

JIŽNÍ ČECHY - V pátek 5. října dopoledne přijali policisté v Mladé Vožici oznámení občana v obci Běleč, kterému někdo v noci ze čtvrtka na pátek nakreslil červenou barvou na vrata symbol šibenice a nápis UDH. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z poškození cizí věci a nebezpečného vyhrožování.

 

Policie žádá případné svědky události, aby ji kontaktovali na obvodním oddělení Mladá Vožice, Plaňkova 305, telefon 974 238 720, případně na lince tísňového volání 158.

Kolem pátečního poledne se na policejní oddělení v Suchdole nad Lužnicí ozval místní muž, že ve Staňkově někdo napsal bílou barvou několik hanlivých nápisů na komunikaci. Případ je v řešení pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

I zde žádají policisté svědectví, a to přímo na útvaru v Suchdole nad Lužnicí, 9. května 697, telefon 974 233 750, případně na lince tísňového volání 158.

Poslední incident v souvislosti s volbami byl oznámen v pátek po 21. hodině z obce Lužnice nedaleko Třeboně, kde přišli do volební místnosti dva starší muži. Ti se tam slovně a při odchodu z objektu i fyzicky napadli. Svědci přivolali policisty z Třeboně a ti začali s oběma řešit výtržnictví. 

Volební sobota 6. října už pak proběhla v kraji bez problémů. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace