Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

J. Knot: Sběratelem funkcí být nechci. Každá práce potřebuje plné nasazení

První náměstek jihočeské hejtmanky Ivany Stráské Josef Knot bilancuje první měsíce ve funkci.

 

Už se vám podařilo nastartovat něco ze záměrů, s nimiž jste do vedení kraje šel?

Na nějaké zaučování a seznamování se s úřadem nebylo vzhledem k rychlým změnám ve vedení kraje moc času. Týká se to samozřejmě i ostatních kolegů včetně paní hejtmanky. Skočili jsme do toho rovnýma nohama, ale úplně bez zkušeností nikdo z nás nebyl. Na starosti mám investice a rozvoj kraje, což jsou oblasti, kterým jsem se dlouhodobě věnoval už na pozici místostarosty Písku. Dosažení konkrétních výsledků v těchto oblastech je často běh na dlouhou trať a mnohdy přesahuje délku jednoho volebního období. Musím ale říct, že se nám daří posouvat velké investiční projekty zvláště v oblasti dopravy. To znamená výstavby obchvatů, rozšiřování silnic a podobně. Za zmínku stojí také projekt Smart Region, který se zabývá budováním infrastruktury, úsporou energií v krajem zřizovaných objektech a zlepšováním systému integrované dopravy.

Co aktuálně považujete za největší problém kraje?

Za prvé bych rád řekl, že ne vše dokáže kraj jako instituce řešit. Spousta problémů každodenního života lidí se řeší na úrovni měst a kraj do toho nemá možnost zasahovat. Mám s tím své zkušenosti z Písku. Ale oblast, kde kraj může velmi pomoci řešit aktuální problém, to je například podpora zmíněných dopravních projektů. Konkrétně se bavíme třeba o modernizaci silnice I/20 z Písku do Českých Budějovic, která již kapacitně nevyhovuje a bude nutné ji modernizovat. Na konci srpna jsme o tom měli jednání se zástupci Ředitelství silnic a dálnic a projekt spěje k realizaci. Dalším je například obchvat Českých Budějovic, pokračování ve stavbě dálnice D4.

Zůstáváte i místostarostou Písku. Dá se to ještě stíhat?

Po nominování do funkce náměstka na kraji jsem se v Písku dohodl na redukci mých kompetencí, proto zatím vše zvládám. Nechci být ale sběratelem funkcí, který nemá na nic čas a všechno vidí jen z rychlíku. Mám také malého syna, kterého chci vidět vyrůstat, a ženu, se kterou chci žít. Možná to zní banálně, ale je to tak. Takže odpověď zní ano, stíhat se to zatím dá. Až ucítím, že nestíhám, budu to řešit.

Teď kandidujete do Poslanecké sněmovny. Kdybyste byl zvolen, stále byste to zvládal?

To určitě ne. I když byly na české politické scéně takové případy, já si myslím, že pak je člověk vlastně všude a zároveň nikde. Pokud bych byl zvolen do sněmovny, musel bych setrvání v dosavadních funkcích přehodnotit. To říkám na rovinu.

Má TOP 09 šanci výrazněji promluvit do výsledků?

Samozřejmě. Jsme jediná konzervativní a rozumně proevropsky zaměřená strana na české politické scéně. Nikdo jiný tu v tuto chvíli podobnou sílu nepředstavuje.

 

 

Diskuse k článku - 34 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 • Milevšťák 

  Reagovat

   

  Pan Knot tvrdí, že nechce být sběratelem funkcí. A co jiného je, než sběratelem funkcí. Tihle politici si nevidí do úst, měli by raději mlčet. Stejný sběratel funkcí je Radosta z Milevska. Má jich kolem 18. Asi chtějí dohonit Haška z ČSSD, ten jich měl 30

  Vloženo 20.9.2017 05:04:59

  • Taky Milevšťák 

   Reagovat

    

   Tenhle pisálek je schopný napadnout Radostu i u článku o nesmrtelnosti chroustů.

   Vloženo 20.9.2017 05:25:45

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak pan Knot možná alespoň plní sliby a ma vize. Pan Radosta z Milevska To je ovšem jiný kalibr. Ten žádné vize nemá, sliby prokazatelně neplní, opakovaně lže, ale dere se do všech možných funkcí. Údajně kandiduje i do sněmovny. Pokud se tam dostane, Možná jim tam bude chtít dělat mentora jako v Milevsku.

    Vloženo 20.9.2017 06:28:29

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Bohužel sliby neplní celá rada a co je horší,odmítla i informaci o jejich plnění. On starosta to nemá lehké - je obklopen dovedy jako jsou mluvkové bez výsledku Třeštík a Doubek a spáči Koutníci,Barda,Dvořák,Pavlečka, ing.Procházka. S tímhle materiálem by nic nenadělal asi nikdo.Tyhle funkce by neměly sloužit jen jako bezpracný přivýdělek.

     Vloženo 20.9.2017 06:42:43

     • Laďka 

      Reagovat

       

      Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

      Vloženo 20.9.2017 09:04:41

     • takové tam potřebuje 

      Reagovat

       

      ale takové on tam potřebuje, trouby, co maj funkci a jsou in a do ostatního a ostatních je jim prd

      Vloženo 20.9.2017 10:41:16

 • ... 

  Reagovat

   

  Topka se po těchto volbách odporoučí na politické smetište.. jsem zvědavý, na jaké kandidátce příště najdeme p. Knota

  Vloženo 19.9.2017 22:23:06

 • Vaclav 

  Reagovat

   

  Jeden z těch, co Písek posunuli kupředu.

  Vloženo 19.9.2017 21:59:46

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ve svém zájmu.

   Vloženo 20.9.2017 06:07:25

 • Písečák 

  Reagovat

   

  Pan Knot sice píše, že kdyby byl zvolen do sněmovny, tak by už nezvládal ostatní funkce, ale myslím, že i tak by byl všude a vlastně nikde. Třeba se dočkáme SMART chytré sněmovny.

  Vloženo 19.9.2017 21:45:35

  • pane Knote, běžte k šípku 

   Reagovat

    

   Pan Knot nic nedělá. Občas něco kecá do novin, ale pro Písek to stejně nemá význam. Že se zaplatí kritizovaná lávka (kterou stejně bude využívat jen pár lidí) je pro občany k ničemu. Ale že se do Písku zvou turisti z Prahy a podporují jiné blbosti - to pro občana zase nemá žádný význam.

   Vloženo 20.9.2017 06:09:39

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Pan Knot je asi průměrný politik. Nevím jestli to bude stačit do Parlamentu, ale co vím určitě. Jeden takový průměrný politik jako je pan Knot by stačil třeba v Milevsku, tam by stačilo, kdyby dělal průměrnou práci a 10 x by nahradil a 10 x více práce by udělal než všichni rádoby Milevští politici v čele se starostou Radostou a místostarostou Třeštíkem a Knotovým stranickým kolegou radním a táborským tajemníkem Šrámkem. To je realita smutná pravda.

    Vloženo 20.9.2017 07:47:58

    • doplněk 

     Reagovat

      

     a Doubkem

     Vloženo 21.9.2017 06:25:16

« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace