Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Je tu středa! Co nového mají Jihočeské týdeníky?

V Magazínu, který je společný všem týdeníkům, dnes hejtmanka Ivana Stráská odpovídá na otázky, které hýbou krajem - řeč je o letišti, Letecké záchranné službě, Šumavě, mýtném na silnicích, hrozbě zrušení historické Elinky, problémech se stavbou domova důchodců v Chýnově, ale i o situaci v ČSSD... Čtenáři v Magazínu najdou i oblíbenou soutěž o skipasy a nechybí samozřejmě televizní program.

 

Písecké postřehy píší o nečekaném pokusu o odvolání místostarosty Písku Ondřeje Veselého. Dozvíte se také víc o kauze PR agentury, kterou si najalo město Písek. Písecké postřehy detailně popisují bouřlivou diskuzi zastupitelů a přinášejí další detaily zakázky. Redakce nechyběla ani na druhém ročníku festivalu ochotníků Stříbrný vítr. Na publicistické straně odpovídal na otázky jednatel společnosti Odpady Písek Jakub Šimoník, který rozebral ze všech možných úhlů problémy kolem třídění a skládkování. Na stránce ohlasů a podnětů čtenářů hraje prim kauza píseckého bazénu. Sportovní stránky se věnují nadstavbě basketbalistů, pingpongovému turnaji v Dubí Hoře, soustředění fotbalistů FC Písek, i házenkářkám, které si cestu do play off zkomplikovaly.

Týdeník Strakonicko pokládá odpovědným lidem otázku, jestli je v době problémů kolem odbytu tříděného odpadu moudré věnovat obyvatelům nulový poplatek za odpad. V novinách se dočtete i o konečně schváleném návrhu strakonického rozpočtu na tento rok. Týdeník píše také o plánech na zdokonalení kamerového systému ve městě. Mají se lidé obávat Velkého bratra? Muzikant Charlie Blažek zavzpomínal na zesnulou hudební legendu Ivana Krále. Ředitel Základní umělecké školy ve Volyni Martin Škanta popisuje, v čem je toto zařízení pokrokové a proč si umělecké školy drží stále vysokou prestiž. Víte, proč se obec Řepice představila prezidentu Miloši Zemanovi? Dočtete se to. Sport nabízí i v zimě porci fotbalového čtení, přípravy na jaro běží naplno. Až ve třetím utkání se z výhry radovala Blatná, která porazila Rožmitál pod Třemšínem 5:3. Kteří dva hráči se nově v blatenském dresu představili? Na třetí zápas v rámci Zimní ligy nebudou v dobrém vzpomínat Sousedovice. Pokračují také fotbalové halové turnaje mládeže O pohár OFS Strakonice. A z okresního lyžování? Titul krajského přeborníka zamířil po letech do Strakonic.

Týdeník Táborsko na titulní straně popisuje situaci v Plané nad Lužnicí, kde ukončila situaci zubní lékařka. Pokládá také starostovi Tábora otázku, jestli potrestání firmy Metrostav soudem neohrozí stavbu táborské sportovní haly. Další téma má název voda - kam může vést nekonečné hloubení studen a zakládání bazénů? Rozhovor je věnován kultuře ve Veselí nad Lužnicí, reportáž zase plánskému masopustu. Týdeník nabízí i vzpomínky 101 leté obyvatelky chýnovského domova pro seniory. Na sportovních stránkách se dočtete o důležitém kroku veselské Lokomotivy a soběslavského Spartaku ke klidu v závěrečných zápasech základní části krajské hokejové ligy. Klid není ani na fotbalových trávnících. Lom představil dvě nové posily pro jarní boje v krajském přeboru v přípravě proti devatenáctce Táborska. Divizní fotbalisté Soběslavi také zbrojí na jarní část sezony. Trenér Radek Hajič prozradí více.

A ještě Milevské noviny. I tam je hlavním tématem voda. V řadě obcí zaznamenali problémy po upuštění Orlické přehrady. Týdeník přináší další porci zajímavostí kolem blížících se Milevských maškar, reportáž strávil na masopustu v Borovanech. Tam otevírali kuriozní pomník! Noviny také avizují dnešní jednání zastupitelstva - mimo jiné o daru pro Bernartice. Dočtete si o dalším vývoji kolem společnosti Milevský kraj, od které požaduje finanční správa vysoký doplatek DPH. Na sportu nemůžou chybět zprávy o pátečním galavečeru z vyhlášení nejlepších milevských sportovců. Dozvíte se nejen oceněné ve všech kategoriích, ale také naleznete rozhovory s vítězem hlavní kategorie nebo s vzácným hostem. Fotbalisté Milevska si na úvod přípravy zastříleli proti Vodňanům a obdobně si vedli také jejich kolegové z hokejového klubu, kteří se druhou výhrou v řadě přiblížili play off. Co na to říká trenér Štych a proč musel sám nastoupit? Čtěte středeční tisk!

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • xsasx 

  Reagovat

   

  No kazdej socan kterej neni u moci je dobrej socan.

  Vloženo 12.2.2020 23:17:50

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Odvolání jednoho socana Veselého nepomůže. Socanských a komunistických zpátečníků ubíjejících od roku 1948 republiku je v Česku stále tolik, že je z toho člověku smutno.

  Vloženo 12.2.2020 13:14:10

 • Pospíšil 

  Reagovat

   

  Škoda jen že se Veselého nepodařilo odvolat.

  Vloženo 12.2.2020 08:49:09

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace