Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jihočeské silnice mají další dvě oběti. Zemřeli mladá dívka a muž, co narazil do stromu

Náraz do stromu u Babic.  , Autor: Policie ČR

Náraz do stromu u Babic.     Autor: Policie ČR

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeští dopravní policisté dnes zveřejnili informace o dalších dvou letošních obětech jihočeských silnic. Nejde o oběti, které by zemřely při dnešních nehodách, ale o muže a mladou dívku, kteří zemřeli několik dní po nehodách v nemocnici na následky těžkých zranění.

 

Dne 23. února v 12.30 hodin vyjížděli prachatičtí dopravní policisté ke střetu osobního vozidla s pevnou překážkou – vzrostlého stromu. Po příjezdu zjistili, že řidič osobního vozidla tovární značky Citroen Xsara se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a na silnici II/145 v katastru obce Babice při jízdě od Němčic na Netolice a pravou přední části narazil do stromu. Ve vozidle došlo ke zranění řidiče a spolujezdkyně, kdy byli následně převezeni k hospitalizaci do zdravotnického zařízení. - Řidič však utrpěl zranění, na jejichž následky za tři v nemocnici zemřel. Stal se tak 9. obětí na našich cestách.

V posledním březnovém týdnu, konkrétně dne 29. března v 18.00 hodin pak zastavil řidič osobního vozidla tovární značky Toyota Rav4 u kraje silnice III/1435 u Křemže. Po zastavení muž vystoupil, stejně jako jeho nezletilá spolucestující, která však náhle vstoupila do jízdní dráhy přijíždějícímu řidiči osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia jedoucího od Vrábče na Chlumeček. Ten již nestačil včas zareagovat a dítě srazil. Na místo byli přivoláni jak příslušníci Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, tak i dopravní policisté Územního odboru Český Krumlov. Z místa byla těžce zraněná dívka převezena do nemocnice, kde jí byla poskytnuta veškerá možná lékařská péče. - Bohužel zranění bylo tak vážně, že po sedmi dnech v nemocnici zemřela. V tomto případu se jedná o 10. oběť na jihočeských silnicích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace