Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kambodža

  Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

  Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

 • Třídní koncert ZUŠ

  Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

  Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeský kraj nesouhlasí se zpoplatněním silnic I. tříd

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeský kraj i nadále nesouhlasí se záměrem ministerstva dopravy zpoplatnit určité úseky silnic I. tříd pro vozy nad 3,5 tuny. Toto stanovisko koresponduje s usnesením krajského zastupitelstva z 11. května 2017. V tomto smyslu kraj opakovaně informoval ministerstvo dopravy, které však na jeho připomínky, zástupců obcí ani asociace krajů nebralo zřetel. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec.

Podle jeho slov se zástupci Jihočeského kraje i obcí obávají tendence dopravců objíždět zpoplatněné úseky, nehledě na to, že náklady spojené s mýtem dopravci promítnou do cen svých služeb, které v konečném důsledku zaplatí zákazník.

Na tyto skutečnosti reagovali zástupci některých obcí na jednání s představiteli kraje v úterý 15. srpna, kde byl diskutován postup ministerstva dopravy, které již proti vůli kraje zahájilo kroky k realizaci mýtného systému. „V případě, že by mýtný systém byl zaveden přes námitky kraje a obcí, pak by bylo nutné přijmout taková opatření, která zajistí co nejmenší negativní dopad na obce v okolí zpoplatněných úseků,“ uzavřel Švec.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Tomy Poser 

  Reagovat

   

  Největší debilita je zpoplatnění /vyhánění uživatelů/ dálnic.

  Vloženo 18.8.2017 15:09:58

 • jan 

  Reagovat

   

  Stavíme za miliardy dálnice aby byl provoz bezpečnější a plynulejší. Mnoho kamionů, které jedou třeba z Brna do Plzně, sjedou z dálnic D1 v Pelhřimově a jedou na Plzeň po silnicích I. třídy. To vše jen proto, aby se majitelé dopravních firem vyhnuli mýtnému na dálnicích. Kamiony poškozují silnice I. třídy, způsobují kolony, vážné dopravní nehody, parkují kde se dá, znepříjemňují život lidem, kteří bydlí nedaleko od silnice i samotným řidičům kamionů. Ministr to chce řešit ale zástupci kraje jsou proti. V krajském zastupitelstvu máme starosty měst, proč se nezastanou obyčejných lidí ??? Koho zastupují ? Občany nebo špeditéry.

  Vloženo 18.8.2017 11:35:21

 • Šašci 

  Reagovat

   

  Kteří (ze zištných důvodů, pochopitelně) během minulých 8 let úplně rozbijí systém veřejné dopravy, náhle procitají a přesně vědí, co se stane. Hlavně že prašulky do kapes tečou, třeba přes GWTrain. Obyvatelé měst, nechť se třeba zalknou pod náporem venkovanů vynuceně dojíždějících automobily. Že pane Borovko (ODS).

  Vloženo 18.8.2017 09:39:18

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace