Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Královský maraton má dvojnásobného vítěze - loňský titul obhájil Michael Vaněček

PÍSEK - V neděli 1. října sloužil písecký atletický stadion tomu, k čemu byl zrekonstruován. Stal se centrem 4. ročníku Královského maratonu města Písek. Ze stadionu se více než tři stovky vytrvalců vydaly směrem ke Kamennému mostu a cesta po břehu Otavy směrem k mostu Zátavskému a zpět na stadion se proměnila v maratonskou trať. Kromě maratonu mělo 310 účastníků - závodních i rekreačních běžců - na výběr i půlmaraton nebo čtvrtmaraton, někteří dali přednost čtyřčlenným nebo dvoučlenným štafetám. Jako zpestření byl na stadionu uspořádán závod i pro ty nejmenší, kterých běžela padesátka a vyhráli všichni. Předškoláci museli urazit trať dlouhou 180 metrů, na školáky čekaly na atletickém oválu dva okruhy, tedy osm set metrů.

Vítězství přijel obhajovat Michael Vaněček z Vlachova Březí a i tentokrát se stal vítězem, když svůj loňský čas zlepšil o osm minut a časem 2:50,07 stanovil nový traťový rekord. Druhé místo z loňského roku obhájil časem 2:52,08 Jan Juráš ze Strakonic. Na start se postavil i vicemistr z roku 2015 Petr Hošna z Čížové, který loňský závod nedokončil. Letos si stanovil jinou taktiku - závod rozběhl pomaleji a vyplatilo se to. Stupňovaným tempem předbíhal jednoho soupeře za druhým a nakonec protnul cílovou pásku ve svém nejlepším čase ze všech čtyř ročníků Královského maratonu, který se zastavil na hodnotě 2:53,49 hodin.

 

V papírových Píseckých postřezích najdete ostatní výsledky a čerstvé dojmy maratonských vítězů kategorie mužů a žen. Svůj výkon zhodnotí i zkušený písecký maratonec Zdeněk Vosátka. Na základě dobrých referencí si přijel na jih Čech zaběhnout svůj premiérový maraton Libor Petrásek z Ústí nad Labem, který do té doby běžel jenom několik polovičních a kratších tratí. Své poznatky a rozdíly mezi půl a maratonem sdělil i on krátce po doběhu.    

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace