Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lidské hyeny okradly seniorku. Pomozte je dopadnout

TÁBORSKO - Starý trik opět použily dvě lidské hyeny v Pojbukách na Táborsku. Dvě ženy se vetřely přímo v centru obce k seniorce do domu pod záminkou použití toalety. Vzápětí vše proběhlo podle mnohokrát popsaného scénáře.

 

K události došlo v době mezi dvanáctou hodinou polední a druhou hodinou odpolední ve středu 27. září, přímo v centru obce Pojbuky. Do domu seniorky (87) se pachatelky vloudily pod záminkou použití toalety. Následně jedna z žen zaměstnala seniorku „věštěním z dlaně“ a druhá mezitím prohledala dům. Odcizila odtud celoživotní úspory a zlaté šperky. Souhrnná hmotná škoda se pohybuje v řádu stovek tisíců korun.

Obě ženy byly snědé pleti a podle oznamovatelky byly obě velice pěkně oblečeny. První z nich byla střední, asi 160 – 165 cm vysoké postavy, blond vlasů. Mluvila česky s drobnou vadou řeči, tzv. šišlání či šlapání si na jazyk. Druhá z žen byla rovněž střední, asi 160 – 165 cm, černých vlasů. Podle dalších poznatků se na místě skutku mělo nacházet blíže neurčené osobní vozidlo bílé barvy, ke kterému měly pachatelky následně odejít.

Policisté žádají každého, kdo by měl k uvedenému skutku jakékoliv další důvodné poznatky, ať už k výskytu nebo jednání uvedených žen, k jejich popisu či k bližší identifikaci bílého osobního vozidla, aby tyto informace předal mladovožickým policistům přímo na jejich služebně nebo telefonicky na čísle 974 238 720, případně přímo táborským kriminalistům na jejich služebně v budově Územního odboru PČR na Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře nebo na telefonní lince 974 238 111. Jakékoli poznatky týkající se jak tohoto případu nebo i podobného jednání, můžete předat také prostřednictím linky 158.

Zároveň policisté připomínají aby nejen senioři byli v takovýchto případech více než obezřetní a do svých bytů či domů si nikoho cizího nepouštěli.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace