Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na Prachaticku můžete na zajímavé koncerty a končí pohádkové prázdniny

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl

PRACHATICKO – Sobota nabídne na Prachaticku dva zajímavé koncerty. Jeden Jihočeské filharmonie na Kratochvíli a druhý zpěvačky nominované na Thálii v kostele v Chrobolech. A pokud bude přát v neděli počasí, budou se moct děti s prázdninami rozloučit pohádkami na místech, kde se hrály po celé léto každou neděli. A to u Křišťanovického rybníka a ve vimperském městském parku.

 

V Chrobolech se chystá sváteční koncert duchovní hudby. Zpívat na něm bude operní pěvkyně nominovaná před dvěma lety na cenu Thálie. Koncert Barbory Poláškové začne v chrobolském kostele Narození Panny Marie v sobotu 1. září v šestnáct hodin. Vstupné bude dobrovolné a po skončení bude před kostelem následovat ochutnávka mešních vín.

Na Kratochvíli pak v sobotu od půl deváté večer vystoupí Jihočeská filharmonie pod vedením dirigenta Jana Talicha se sólistou Markem Zvolánkem hrajícím na trubku. Koncert je součástí projektu Jihočeská intermezza, aneb památky žijí hudbou a dostal název Mezi vodou a ohněm.

V neděli 2. září pak budou přiraveny poslední prázdninové pohádky Křišťanovického kulturního léta u Křišťanovického rybníka a Vimperského Kašpárka ve vimperském městském parku.

K rybníku přijede a od tři hodin odpoledne bude hrát Kejklíř Slávek pohádku nazvanou Kašpárek a dřevený koník. „Loutkové představení hrané klasickými dřevěnými marionetami a kočárkem pro panenky v roli draka. Vše je doprovázeno zvukem houslí, mandolíny, harmoniky, trianglu, žáby a sovy. A na závěr - šťastný konec," píše Kejklíř Slávek o pohádce na svém webu.

A Vimperského Kašpárka zakončí Dřevené divadlo Honzy Hrubce s pohádkou Aladinova kouzelná lampa. Začátek představení v parku je naplánován tradičně na 15:30. „Tentokrát se vypravíme s Aladinem pro kouzelnou lampu do tajemné hory Káf. Ovšem v pohádce nemá hrdina nikdy na růžích ustláno a Aladin bude moci vyzkoušet svoji vytrvalost a statečnost, hned několikrát," píše divadlo o hře.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace