Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Noc kostela apoštolů Petra a Pavla v Prachaticích nadchla

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Mimořádně vydařenou noc kostelů se podařilo v pátek odpoledne a večer připravit prachatické farnosti a městu. Svým způsobem šlo o náhradní program – hlavní městský kostel sv. Jakuba prochází rekonstrukcí, a proto se noc tentokrát konala ve hřbitovním kostele sv. Petra a Pavla. Náhradní program ale nakonec vůbec náhradní nebyl – naopak nabídl zajímavou visuální i hudební podívanou.

 

Do gotického kostelíka s románskými základy se vypravily desítky lidí. Připraven tu pro ně byl program od šestnácté do zhruba třiadvacáté hodiny. Rodiny s dětmi se na hřbitov mohly vypravit procházkou z města. Krátce po příchodu do kostela bylo pak připraveno krásné vystoupení tanečného oboru prachatické základní umělecké školy pod vedením Olgy Pilátové. Nechyběly ani komentované prohlídky a dva koncerty – vyfotili jsme ten druhý, kterého se ujal Klarinetový soubor Prachatice s Petrou Sovovou a Marcelou Haspeklovou. A program uzavřela mše s vikářem Petrem Plášilem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace