Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Noví dárci krve mohou nasednout do svozových autobusů

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICKO – Český Červený kříž a českobudějovická nemocnice i letos vypraví dlouhou řadu svozových autobusů. Ty budou svážet dárce krve na českobudějovickou transfuzní stanici, ale určeny jsou i pro nové bezpříspěvkové dárce krve z Prachaticka. Dárci, ani ti budoucí, v nich žádné jízdné neplatí. Nejbližší z Prachatic pojede už za týden.

 

„Svozový autobus vyjede z Prachatic ve dnech 5. února, 9. dubna, 4. června, 6. srpna, 22. října a 10. prosince vždy v sedm hodin ráno z autobusové zastávky na Malém náměstí. Po domluvě lze zastavit i na některé ze zastávek na cestě," řekla Martina Vondrušková z prachatické oblastní kanceláře Českého Červeného kříže. Autobusy ale nejezdí jen z Prachatic, ale třeba i z Vimperka, Čkyně nebo Lhenic. Jejích odjezdy najdete v jízdním řádu ve fotogalerii.

Svozové autobusy jsou přitom snadným začátkem dárcovství. Stačí do nich nasednout a dojet na českobudějovickou transfusní stanici. Tady budoucí dárce absolvuje vyšetření, a pokud jím projde, může darovat krev pravidelně. Další informace je možné získat na prachatice@cervenykriz.eu nebo telefonu 724 367 840. „Dárcovství krve na Prachaticku a Vimpersku podporují Jihočeský kraj, Město Prachatice, Vimperk, Lhenice a Netolice," dodala Martina Vondrušková.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Svozové autobusy 

  Reagovat

   

  Když kraj totálně rezignoval na obslužnost území veřejnou dopravou - JČ venkované tak musejí (oproti venkovanům ze Středních Čech) sahat hlouběji a častěji do kapes za benzín, naftu. A za prachy "uspořené" se několik papalášů má dobře. Na různé akce se pak musí platit svozové autobusy. To má být logické??!!

  Vloženo 29.1.2019 10:35:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace