Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výborný Trio

    neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Pohádky a Malé Hry

    neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

    Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

O čem píší Jihočeské týdeníky? Právě vyšly

Jako každou středu míří za čtenáří Táborsko, Strakonicko, Písecké postřehy a Milevské noviny. V jejich společné části si můžete přečíst o testování bezpilotních letadel. Bouřící se lidé v okolí krašovického letiště budou možná překvapení, že totéž zažívali donedávna u táborského Všechova. Magazín Jihočeských týdeníků také sleduje cestu tří motorkářů z Mažic po stopách slavného závodu Paříž - Dakar.


Písecké postřehy popisují bouřlivou debatu kolem bývalé léčebny U Honzíčka v Písku, která je stále na prodej. Diskuze provázejí neshody, ostré výroky i strach z vytvoření ubytovny v případě prodeje soukromníkovi. V novinách se dočtete, jak rozhodlo město v otázce lokality U Vodáka nebo o kontroverzních retenčních nádržích v Mlakách u Kluk. Redakce také zjistila, že písecký domácí hospic Athelas čeká stěhování. A v Píseckých postřezích najdete i zmínku, čím pomohl před lety zpěvák Karel Gott Písku. Stříbrná medaile, která nedávno do Písku připutovala z republikového šampionátu je ze střelby. Sportovní rubrika Postřehů prozradí, kde ji přivezl. Dobré zprávy z házené i basketu určitě patrioty potěší, fotbalu a hokeji se věnuje rozbor a přečíst si můžete i ohlédnutí za Královským maratonem, který přilákal opět o něco víc lidí. A ještě tečka - hokejbalisté předvedli, jak se točí černá desítka!

Týdeník Strakonicko se zaměřil na otázku, co nejvíce trápí obyvatele na vzhledu Strakonic. Na toto téma se totiž konalo setkání s architekty ve Šmidingerově knihovně. Týdeník také pátral, jestli skutečně postihly starostu Strakonic Břetislava Hrdličku náhlé zdravotní komplikace a pokud ano, tak jestli to ovlivní jeho působení v čele radnice. Ve vydání nejdete i zprávu, jak naloží Vodňany s nedávno uzavřenou ubytovnou a co všechno se chystá v právě opravované nádražní budově ve Strakonicích. Ve sportovní části se dozvíte podrobnosti z víkendového fotbalového utkání mladších divizních dorostenců Strakonic, v němž byly rozdány čtyři červené karty. Za dalším zápasem Katovic v divizi mužů se ohlédli tradičně trenér Přemysl Šroub a letní posila Daniel Pavlovič. V krajském přeboru utrpěla další debakl Blatná. Kolikátý už to byl a s kým? A jakou sérii zlomil Osek? V krajské lize hokejistů se daří Strakonicím, které vyhrály i třetí zápas sezony. Jaký obrat se jim proti Hluboké povedl? A které týmy vstoupily kanonádou do nového ročníku okresního přeboru? Prostor dostala také reportáž z tradiční akce, kterou je Běh okolo Kuřidla.

Táborsko se věnuje sporu, který se rozpoutal po znovuotevření táborského bazénu kolem bezplavkové zóny wellness. A přináší také výsledky ankety o 12 Nej Táboráků. Jak naznačuje titulek - Žižka prohrál svoji první bitvu. Vítěze už ale najdete v Táborsku. Z toho, co hýbe Táborem, nechybí debata o zoo na Větrovech, v Soběslavi řeší kapacitu školek a ve Veselí se Eva Výborná ptala, co to pro církev znamená, když na vrcholu věže kostele chybí kříž. Sprejeři na Táborsku tentokrát přestřelili a jejich poslední výtvarný úlet má milionovou škodu. Ve sportovní rubrice se dočtete příčiny první domácí porážky druholigových hokejistů HC Tábor. Rozbor patří třetiligovým fotbalistům FC MAS Táborsko, kteří hostili v jihočeském derby FC Písek. Představuje se posila z Jemenu. Ahmed Al-Sarori skóroval při své premiéře už po sedmi minutách na hřišti! Táborsko jako vždy bylo i na okresních trávnících. Na závěr si přečtete o nevídaném kousku. V Táboře se hrály kuželky nepřetržitě přes 25 hodin. Kdo patřil v tomto úctyhodném maratonu k nejlepším?

Milevským novinám neušlo trestní oznámení, které poslal anonym kriminalistům na téma hospodaření a rozhodování v Milevsku. Zjišťovaly také, jak se projevuje dlouhé čekání na semaforu v Hrejkovicích na tamním výběru pokut z nedávno osazeného radaru. Starostka z Olešné se zamýšlí, proč už obec není vyhledávaným rekreačním místem u přehrady a týdeníku neušlo ani pnutí kolem Pošt Partner. Zajímal se o situaci v Sepekově a Chyškách. Na sportu se probírá hokejové derby meziMilevskem a Božeticemi. Ještě předtím na zimáku proběhl také charitativní Happy Cup, na kterém se vybralo přes 112 tisíc korun na pomoc malému Štěpánkovi. Prozradíme, že do Milevska dorazilo plno sportovních hvězd, více ve středu. Také se ohlédneme za fotbalovým mačem Milevska s prvním Olešníkem. Nastoupil také David Lafata, pomohlo to hostům?

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace