Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Ortopedický sál prachatické nemocnice má nové obložení proti bakteriím

Prachatická nemocnice. Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Prachatická nemocnice. Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatická nemocnice se zbavila starého obložení ortopedického operačního sálu. Dlaždicový obklad nahradily moderní materiály a technologie. A to vše za necelých čtyři sta tisíc korun a 190 tisíc korun pokryla dotace. Stěny jsou nově obloženy speciálním antimikrobiálním PVC s technologií BioCote.

 

„Technologie BioClad má antimikrobiální přísadu impregnovanou v době výroby do panelů. Pomáhá potlačit růst bakterií a plísní a účinkuje nepřetržitě po celou dobu životnosti panelů. Je doplňkovou obrannou linií pro potlačování růstu bakterií MRSA, E. Coli, salmonely a plísní až o 99,9 %," vysvětlila mluvčí nemocnice Iva Nováková.

„Na výrobku ošetřeném technologií stříbrných iontů BioCote se úroveň mikrobů, která může ovlivňovat estetický vzhled a účinnost materiálu BioClad, během dvou hodin sníží až o 99,9 %, přičemž za prvních 15 minut dojde ke snížení o 80 % ve srovnání s nechráněným povrchem, kde se mikrobi mohou množit prudkou rychlostí," doplnil přínos novinky ředitel nemocnice Michal Čarvaš.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace