Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Petr Balogh: Horší už to být nemůže. Pořádáním mistrovství světa chci český cyklokros probudit

Zástupci českého cyklokrosu v čele s Petrem Baloghem (druhý zleva) oslavili na šampionátu ve Švýcarsku udělení pořadatelství mistrovství světa pro rok 2024 městu Táboru. Po špatném letošním výsledku cítí pro nadcházející období velkou odpovědnost.

Zástupci českého cyklokrosu v čele s Petrem Baloghem (druhý zleva) oslavili na šampionátu ve Švýcarsku udělení pořadatelství mistrovství světa pro rok 2024 městu Táboru. Po špatném letošním výsledku cítí pro nadcházející období velkou odpovědnost.

TÁBOR - Český cyklokros prochází krizí. Se světovou špičkou se nemůžeme rovnat. Další šampionát bez medaile. Proč pořádat mistrovství světa v Táboře? Podobné výroky i spoustu podobných slýcháme v posledních dnech z mnoha stran po mistrovství světa v cyklokrosu 2020 ve švýcarském Dübendorfu. Fanoušci i vedení českého cyklokrosu čekali více. Proč se letos nezadařilo podle představ jezdců i reprezentace? Šéf Agentury Cyklistika Petr Balogh promluvil v rozhovoru pro Jihočeské týdeníky o neúspěchu české cyklokrosové reprezentace na letošním mistrovství světa.

 

V čem spatřuje zásadní problém? Co říká na pendlování cyklokrosařů mezi cyklokrosem a dalšími disciplínami cyklistiky? Šampionát ve Švýcarsku přinesl ale také jednu dobrou zprávu. V roce 2024 to bude město Tábor, kdo bude mistrovství světa v cyklokrosu pořádat. Proč dostal pořadatelství právě Tábor? Posune uspořádání šampionátu český cyklokros kupředu? Jakou vizi má český cyklokros do budoucna? Také o tom se Petr Balogh rozpovídal.

Proč čeští reprezentanti na šampionátu ve Švýcarsku neuspěli?

Všichni naši eliťáci Boroš, Nesvadba i Hekele byli před šampionátem nemocní. Stejně na tom byl nadějný junior Fiala. Kopeckému se vrátily problémy se zády. Na obtížné švýcarské trati musíte být stoprocentně připraveni, abyste v takovém bahně uspěli. V Dübendorfu se nám sešlo několik nešťastných náhod. Nemoci a extrémně těžká bahnitá trať. Na druhou stranu... Horší už to být nemůže.

Reprezentantům dělalo potíže právě bahno. Proč v něm více netrénují?

Takový terén...

Celý rozhovor s Petrem Baloghem čtěte v dnešním čerstvém vydání všech Jihočeských týdeníků.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Český cyklokros neprobudíte nějakým pořádáním MS, ale jedině poctivým a tvrdým tréninkovým a řídícím procesem. Ne tak, jak je tomu v současnosti. A výmluvy že byl někdo nemocný nebo měl nějaké jiné problémy jsou jedny z nejtrapnějších a před veřejností neobstojí. Pokud tedy nebyli na obtížnou švýcarskou trať stoprocentně připraveni, tak tam vůbec neměli jezdit a ztrapňovat sebe i celý náš cyklokros. To vůbec nebyla souhra nešťastných náhod. To se jenom v plné nahotě projevil současný stav kdysi výkladní skříně naší cyklistiky. Nebo oni podle Vás prokazovali nějakou výkonnost v závodech SP v průběhu sezóny? Pokud umístění ve třetí desítce považujete za dobré, tak asi ano. S těmito rádoby profesionály a jejich přístupem, kdy je na MR porazí čtyřicetiletý amatér Hekele, se stávající prací svazu a trenérů český cyklokros neprobudíte ani kdybyste pořádali MS každý rok.

  Vloženo 13.2.2020 08:44:18

 • O.R 

  Reagovat

   

  Zařiďte nějakýmu Holanďanovi,nebo Belgičanovi 3 kategorie občanství ČR a pak můžete pomýšlet na úspěchy....

  Vloženo 12.2.2020 16:51:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace