Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Pískem se proháněla kola jako formule Monte Carlem

Ve spurtu na cílové čáře zvítězil trenér Ivan Rybařík (uprostřed), před svým žákem Jaroslavem Šitnerem (vlevo). Do boje o vítězství se necitlivě přimotal jezdec o kolo zpět (vpravo).  , Autor: Václav Kozma

Ve spurtu na cílové čáře zvítězil trenér Ivan Rybařík (uprostřed), před svým žákem Jaroslavem Šitnerem (vlevo). Do boje o vítězství se necitlivě přimotal jezdec o kolo zpět (vpravo).     Autor: Václav Kozma

PÍSEK - V neděli 16. července pořádal Junior cycling projekt team, z.s. v čele s Petrem Koblicem v Písku akci nevídanou a unikátní. Cyklistické MTB kritérium Okolo hradeb se jelo v historickém centru města Písek potřetí a s trochou nadsázky se dá napsat, že centrum bylo plné kol jako Monte Carlo formulí 1 při Velké ceně Monaka, nebo nově jako Baku při Velké ceně Ázerbájdžánu. Další podnik Jihočeského MTB poháru 2017 není pro závodníky moc populární, ale pro diváky velice atraktivní dlážděný městský okruh na Velkém náměstí a jeho přilehlých uličkách nabízí zajímavou a atraktivní podívanou. Srdcem celé akce je písecké Velké náměstí, které téměř třístovce cyklistů všech věkových kategorií nabídlo malý okruh dlouhý 250 metrů. Velký okruh se startem na Velkém náměstí pokračoval na Fügnerovo nám., Podskalí, ulice F. Šrámka, Jungmannovu, Alšovo nám., Ningrovu, Heydukovu a zpět na Velké náměstí a s převýšením sedmnácti metrů byl dlouhý 1 500 metrů. Závod se konal na uzavřené trati pro motoristy, s vítaným přístupem divácké veřejnosti, která se však často chovala k cyklistům neohleduplně a tím riskovala nejen své zdraví, ale i zdraví závodníků. Je až s podivem, že celá závodní neděle se obešla bez újmy na zdraví nejen cyklistů, ale i nepozorných a bezohledných kolemjdoucích, když o divácích v mnoha případech nemůže být řeč.

Absolutním vítězem se stal Ivan Rybařík z GS cyklo team Jistebnice, který obhájil loňské prvenství. Samozřejmě ovládl i svou věkovou kategorii 30 - 39 let a celkové prvenství uhájil ve spurtu, ne nepodobném dojezdu při Tour de France, když o pouhou šířku pláště porazil svého tréninkového svěřence, devatenáctiletého Jaroslava Šitnera, vítěze kategorie 19 - 29 let.  

Ve středečních Píseckých postřezích se podělí o své dojmy bezprostředně po projetí cílem absolutní vítěz Ivan Rybařík a vítěz kategorie 40 - 49 let Oldřich Míka z týmu Galaxy CykloŠvec Stevens. Na krátké hodnocení si našel čas i ředitel závodu Petr Koblic.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Platanista 

  Reagovat

   

  Ale cenově v restauracích okolo to dotáhli k dokonalosti. Apropó, čím jezdili velocipedisté rychleji, tím lépe mi bylo na zahrádce putyky, krásně mne ovíjel zvířený vzdoušek. Jen houšť takovýmto akcím.

  Vloženo 18.7.2017 10:53:43

 • petr 

  Reagovat

   

  Nemají s tím zkušenosti. Snahu je třeba ocenit, ale pokud je ohrožena bezpečnost lidí nebo cyklistů, tak je něco špatně.

  Vloženo 18.7.2017 00:03:25

 • Adam 

  Reagovat

   

  Souhlas s Mirkem.

  Vloženo 17.7.2017 11:59:46

 • Martina 

  Reagovat

   

  Mně to tak vůbec nepřipadalo. Pořadatelům díky.

  Vloženo 17.7.2017 08:44:46

 • Mirek 

  Reagovat

   

  Pořadatelsky to bylo naprosto nedotažené.

  Vloženo 17.7.2017 05:47:06

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace