Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Po bouřkách na jihu Čech již všechny domácnosti odebírají elektřinu

AKTUALIZOVÁNO - 22.8.2017 15:04

JIŽNÍ ČECHY - Jak jsme dnes na webu jcted.cz informovali, po sobotních bouřkách jsou některé trasy Národního parku Šumava nepřístupné a je vydaný zákaz vstupů do lesů. Rozmary počasí způsobily i to, že řada domácností se ocitla bez proudu. Dobrou zprávou je, že všechny domácnosti jsou v Jihočeském kraji již napojené na elektřinu.

Někde energetici obnovili dodávky jen improvizovaně a na opravách budou dále pokračovat. Jako poslední zůstávaly do včerejšího dne bez proudu domácnosti v oblasti obcí Pořešínec, Přísečno a Červený Dvůr na Českokrumlovsku. Mimo provoz zůstává poslední železniční trať mezi Rybníkem a Lipnem nad Vltavou.

Bouřka z pátku na sobotu sebrala elektřinu značné části Jihočeského kraje. Energetici nejprve obnovili dodávku do velkých aglomerací, postupně se dostávali i k odlehlejším místům, kde jim komplikovaly práci popadané stromy na cestách.

Vedení Jihočeského kraje také tímto děkuje energetikům, profesionálním i dobrovolným hasičům, záchranářům, policejním složkám i pracovníkům Českých drah za mimořádné pracovní nasazení a obětavost, kterou prokázali během uplynulého víkendu. Hana Brožková z kanceláře hejtmanky napsala: "Jen díky nim se podařilo v mimořádně krátkém termínu vyřešit nejhorší škody, způsobené bouřkami a silnou vichřicí tak, aby se na jihu Čech mohlo vše co nejdříve vrátit k běžnému životu. Je uklidňující vědět, že máme mezi sebou lidi, na něž se můžeme spolehnout."

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace