Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Potvrzeno! Muž nalezený u Schwarzenberského plavebního kanálu byl zavražděn

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

AKTUALIZOVÁNO - 27.11.2018 15:18

JIŽNÍ ČECHY – Vražda! Jistotu v případu mrtvého muže nalezeného v neděli 25. listopadu u Schwarzenberského plavebního kanálu mají jihočeští krimalisté. Pitva potvrdila, že šlo o vraždu. Totožnost oběti je však stále neznámá.

 

Provedená soudní pitva potvrdila podezření kriminalistů. Muž nalezený v lesním porostu několik kilometrů od Nové Pece na Naučné stezce Schwarzenberský plavební kanál mezi rozcestím Raškov a Klápa byl zavražděn. „Totožnost mrtvého muže se nepodařilo zjistit. Není možné vyloučit, že obětí vraždy je cizinec, například z Rakouska nebo Německa," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že muž ležel viditelně v lese sedm metrů od stezky a turisté mohli jeho tělo pokládat za figurínu.

Pitva upřesnila, že zavražděný muž byl starší, pravděpodobně ve věku 65 až 75 let. Měřil 171 centimetrů, vážil kolem 90 kilogramů. Měl světle modré oči a byl bez chrupu, mohl samozřejmě používat zubní protézu, ta však nebyla nalezena. Prodělal operaci pravé kyčle, měl endoprotézu. U srdce měl dva stenty (trubičky pro rozšíření tepen zásobujících srdce), pravděpodobně tedy prodělal infarkt. Muž byl v lese nalezen bez oděvu, neměl na sobě ani žádné ozdoby či šperky, ani tetování. Pravděpodobně byl také nekuřák.

Kriminalisté opakovaně žádají širokou veřejnost o pomoc. „Někdo muže postrádá nebo hledá. Majitelé penzionů a hotelů v okolí v zavražděném muži mohou poznat svého hosta, v tomto případě ať kontaktují policisty na lince 158. Kdokoliv, kdo pohřešuje po víkendovém výletu staršího muže, ať také kontaktuje policisty. Někdo mohl zavražděného potkat, každá maličkost je důležitá. Někdo může v zavražděném poznat souseda, kterého již několik dní neviděl. Také tuto informaci policisté prověří," zmínil Jiří Matzner.

Mrtvého muže ležícího v lese si všimli v neděli krátce po obědě turisté, žena s mužem, kteří tělo pokládali za figurínu a domnívali se, že jde o cvičení Horské služby. Policisté je žádají, aby se ihned ozvali na linku 158, jejich informace jsou velmi důležité.

„Kriminalisté také žádají všechny, kdo se během víkendu, od pátku do nedělního odpoledne, pohybovali v okolí místa nálezu těla, tedy podél Schwarzenberského kanálu, aby se policistům přihlásili na lince 158. Důležitá je každá maličkost, které si všimli, například projíždějící či zaparkovaná vozidla, osoby, které potkali, v lese pohozená část oděvu...," zdůraznil policejní mluvčí.

Požadavek je určen také všem, kteří mají ve vozidlech autokameru a během víkendu projížděli v okolí Nové Pece, Horní Plané, Želnavy, aby záznam poskytli vyšetřovatelům, například i zasláním e-mailem po dohodě s operačním důstojníkem na lince 158. Majitelé nemovitostí v okolí nálezu těla mohou mít na svém domě kameru, také tyto záznamy jsou pro policii důležité.

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • BB 

  Reagovat

   

  Ježiš vy z toho děláte!! Prostě mrtvola, no.

  Vloženo 28.11.2018 19:39:08

 • Ctenar 

  Reagovat

   

  Nevím co je divné na tom že děti čtou, považuji za zcela normální, že dítě se zajímá o dění a umí číst..........a ta fotka je opravdu hnusná a vyskočit hned na první dobrou nemusí. Pokud je internet rodiči blokovany, lze ty hnusy částečně omezit, ale když si dítě tady hledá např. kdy přijede vanocni kamion a jak se hrál hokej a vyleze na něj tohle !!!!!!!! Chápu že je třeba pomoci, ale souhlasím že ta fotka je opravdu moc.......

  Vloženo 28.11.2018 08:49:10

 • Ján 

  Reagovat

   

  Vážený "Anonyme" už jste viděli v dnešní době děti číst, a k tomu noviny??? :D

  Vloženo 28.11.2018 06:15:54

 • jan 

  Reagovat

   

  Kdyby nešlo o zločin a nebyla to výzva k pomoci veřejnosti, redakce by zcela určitě fotku nezveřejňovala. Už mnohokrát redakce svojí výzvou pomohla ke zjištění zločince, a to je dobře. Zveřejňují jen to, co je nezbytně nutné, na rozdíl od jiných "investigativních" pisálků, kteří se v této zemi neštítí dělat si reklamu tím, že se hrabou v soukromí občanů, těží z neštěstí jiných a vytvářejí senzace.

  Vloženo 28.11.2018 05:46:21

 • Anonym 

  Reagovat

   

  Jak tohle foto může někdo dát do novin, které si prohlíží na netu i děti.......pro dospělého je to strašný pohled s při představě ze to uvidí dítě.......

  Vloženo 27.11.2018 20:16:23

  • Jeden skoro od fochu 

   Reagovat

    

   Do novin to dávají proto, aby se zvýšila šance na identifikaci oběti a třeba i rychlé nalezení pachatele.
   Jestli Vás to pohoršuje, popřípadě šokuje, nedívejte se na to.
   Co se dětí týče, sedněte si k internetu a zkuste si jen tak lehce zjistit, co se dá vcelku bez potíží najít. Asi budete šokován (a).

   Vloženo 27.11.2018 20:26:56

   • Vev 

    Reagovat

     

    Přesně tak i dítě může poznat????

    Vloženo 27.11.2018 20:51:09

  • Majk 

   Reagovat

    

   Je fakt, že ta fotka nemusela vyskočit hned na úvodní stránce

   Vloženo 27.11.2018 20:37:40

   Vaše reakce:

   Zbývá znaků: 1200
    
  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A viděl/a jste někdy co děti mohou sledovat na netu?? Tim nejtvrdšim pornem počínaje a vraždama konče. Viděl/a jste někdy počítačové hry pro děti?? Kde stříká krev na všechny strany...a co mohou vidět v TV?? Tak nechápu proč se pohoršujete nad výzvou pomoci policii objasnit totožnost oběti vraždy. A bože on je tam vyfocenej mrtvej člověk. Lidi vy už jste vážně na hlavu.

   Vloženo 28.11.2018 06:12:53

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace