Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní Průvod

  sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

 • Dětský karneval

  sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Prachatice jednají o koupi turistické chaty na Libíně

Výhled z rozhledny na Libíně. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Výhled z rozhledny na Libíně.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatická radnice jedná o koupi turistické chaty na Libíně. Ta je dlouhé roky nevyužívána. Mezi koalicí a opozicí panuje shoda v tom, že by město mělo o koupi chaty jednat. Zatím ale neexistuje představa, co s ní dál. Vyžadovat bude zřejmě velmi nákladnou přestavbu.

 

Zastupitel Robert Zeman navrhl, aby město chatu koupilo a přišel i s návrhem na konkrétní sumu z rezervy města. Návrh podpořili i další zastupitelé z opozice. „Přijde mi to strategicky důležitá věc," řekl Jan Bauer v souvislosti s možnými plány na výstavbu lanovky na Libín. Koalice se na potřebě jednání také shodla, ale byla by radši, aby město nestanovovalo, za kolik chce chatu koupit.

Jednání nyní probíhají a jak dopadnou, se zatím nedá předvídat. Podle starosty Martina Malého v tuto chvíli není plán, co s chatou v případě její koupě. „V tom stavu, ve kterém to je, je to neprovozovatelné. Ubytovací kapacity, které tam jsou, jsou dávno překonány. Jsou ze začátku 90. let. Dnes je doba úplně někde jinde. V tom stavu, ve kterém to je, do toho neseženeme ani nájemce," řekl starosta Prachatic.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Dárek 

  Reagovat

   

  Když se do toho pustí někdo tak šikovnej, jako byl Jarda Pekárek, tak to půjde i za těchto okolností. Ale kde ho najít. Co ? Nehledě k tomu, že nájemné by muselo být symbolické !!!

  Vloženo 28.1.2019 17:43:42

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace