Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Prachatická Vodňanka se stala patronem vydrýska z Hluboké

 Autor: ZŠ Vodňanská, Prachatice

    Autor: ZŠ Vodňanská, Prachatice

PRACHATICE – Novým patronem vydry říční v hlubocké zoo se stala prachatická základní škola ve Vodňanské ulici. Škola sem jezdí pravidelně na výlety a zvířátko, kterému dělá patrona, vybírala i podle svého názvu, ve kterém je obsažena voda. Škola vydru podpořila i díky dárcům a adventním trhům a nakonec na partnerství přispěla nějak každá třída školy.

 

„Nápad vznikl kolem Dne laskavosti. Přemýšleli jsme, komu udělat radost a jakou, jak někomu zpříjemnit den, jak pomoci? A v tu chvíli nás napadlo, že bychom mohli dělat patrona nějakému zvířátku ze zoo. Hned nás napadla Zoo Hluboká," uvedla učitelka školy Olga Michálková. „A protože jistě každý zná Večerníčky o Vydrýskovi, volba byla jasná. Každý, kdo mohl, přispěl i třeba jen drobným příspěvkem," dodala.

Zoo v Hluboké nabízí možnost takto ji podporovat dlouhodobě. Patronský příspěvek musí být větší než sto korun a dárci, kteří věnovali pět tisíc korun, pak mají u výběhu zvířete cedulku, tak jako prachatická Vodňanka. Patronství trvá rok od zaplacení příspěvku. „Patronství je pouze symbolické a zaplacením příspěvku nevzniká sponzorovi vůči zvířeti jakýkoli nárok. V závislosti na výši darované částky patron obdrží drobnosti z aktuální nabídky propagačních předmětů, případně volné vstupenky do zoo. A snad také získá dobrý pocit, že přispěl na chov zvířat v naší zoo," píše zoo na svém webu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace