Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Prachatické koupaliště Hulák dnes končí rekordní sezónu

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 14.9.2018 15:28

PRACHATICE – Prachatické veřejné koupaliště Hulák má pro letošní rok dnes poslední otevírací den. Tedy dnes bude naposledy otevřeno, pokud bude příznivé počasí. To ale není a předpověď na dnešek pro Prachatice počítá s deštěm. I tak ale byla letošní sezóna na Huláku rekordní, pokud jde o počet návštěvníků.

 

Koupaliště zahájilo sezónu už na začátku června, aby nahradilo uzavřený krytý bazén procházející rekonstrukcí. V červnu až tolik návštěvníky využíváno nebylo, ale o prázdninách čelilo ve vedrech náporům lidí. „V letošním roce k nám na veřejné koupaliště díky stabilně letnímu počasí zavítalo celkem 24,7 tisíc návštěvníků a tento počet překonal dosavadní absolutní návštěvní rekord Huláku, což bylo téměř 24 tisíc lidí v roce 2015," uvedla vedoucí Sportovního zařízení Prachatic Radovana Kutláková.

Průměr na sezónu je přitom zhruba 15 500 návštěvníků. Ta letošní byla úspěšná i díky tomu, že Sportovní zařízení vodu v bazénech přihřívalo na vyšší teplotu než v minulých letech. Ohřev vody vyšel v červnu a červenci na zhruba sto tisíc korun za měsíc.

Teď budou muset Prachatičtí jezdit za plaváním a vodními radovánkami do bazénů v okolí. Ukončení rekonstrukce krytého plaveckého bazénu je plánováno až na konec ledna. Nejbližší bazén leží pro Prachatické ve Volarech, kde prošel rekonstrukcí a od loňska nabízí i saunový svět.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace