Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Minipárty s Karlem Šípem

  Čtvrtek 20.2 19:00 - Milevsko, KD

 • Senioři v bezpečí i v dopravě

  Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

  Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Příběh ochrnuté Martiny Voráčkové bude v Černých ovcích. Nenechal klidnými ani ženy z firmy Vertiv v Nišovicích

Martina Voráčková se naučila spouštět tělo po strmém schodišti. Dole však musí mít přistavený další vozík, na který jí někdo musí pomoci. , Autor: Libuše Kolářová

Martina Voráčková se naučila spouštět tělo po strmém schodišti. Dole však musí mít přistavený další vozík, na který jí někdo musí pomoci.     Autor: Libuše Kolářová

DOBEV - Smutný příběh příběh Martiny Voráčkové z Dobevi na Písecku, která roky pracovala jako dojička a prodavačka, vychovala tři děti a nyní nemá podle tabulek posudkových lékařů nárok na úhradu plošiny pro zdvihání invalidního vozíku do patra v rodinném domku, jsme popisovali už několikrát. Když po tři a půl roku dlouhé peripetii, kterou s Martinou Voráčkovou absolvoval i lékař z Milevska Vladimír Dvořák, letos v létě posudková komise v Českých Budějovicích definitivně zamítla, aby úřad práce peníze na pomůcku uhradil - třebaže je na tento účel má k dispozici - rozhodla se naše redakce pomoci propagací sbírky, která probíhá přímo na transparentním účtu Martiny Voráčkové. K dnešnímu dni dobří lidé i ochotné firmy zaslali do sbírky 132 810 korun. Stále všichni věříme, že se podaří dát potřebnou částku dohromady.

 

Příběh putuje svou cestou po internetu a Facebooku a doputoval až do redakce pořadu Černé ovce v České televizi. Její tým v minulých dnech v domku Voráčkových v Dobevi natáčel a příběh Martiny Voráčkové má být zařazen do lednového vysílání. 

Kromě médií ale ignorance státu a neschopnost vymanit se z úředních kolonek přihlédnutím ke konkrétní situaci pobuřuje spoustu lidí. Radka Dvořáková a její kolegyně, které pracují ve firmě VERTIV v Nišovicích, četly článek o Martině Voráčkové v Týdeníku Strakonicko. "Stydím se za stát a jak to tady vypadá. Proto jsme si s kolegyněmi v práci řekly, že musíme něco udělat. Natiskly jsme letáčky, které jsme rozvěsily v místech, kde která bydlíme - ve Volyni, ve Vimperku nebo v Prachaticích," říká Radka Dvořáková. "Plakátky nám graficky upravovala Vlaďka Levá, každá z nás se snažila pomoci podle svých možností," dodala. 

Po každém takovém podnětu se sbírka vždycky zas o kousek posune. Martina Voráčková říká, že po absolutním nezájmu státních úředníků ji zájem lidí nepřestává ohromovat a dojímat. 

V redakci Jihočeských týdeníků a portálu JčTEĎ všichni doufáme, že až přijde příští jaro a léto, zahrádka u domu Voráčkových v Dobevi rozkvete a Martina Voráčková se na ni nebude muset jen dívat z okna, dokud nepřijdou její blízcí z práce, aby ji i s vozíkem přemístili. 

Pro postiženého člověka má jeho soběstačnost cenu, kterou si zdraví lidé těžko umí představit. Velké poděkování a krásné Vánoce všem, kteří pomohli a pomáhají. 

Diskuse k článku - 18 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • ance53 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 15.12.2017 11:10:06

 • Jana 

  Reagovat

   

  Je mi smutno z toho, kam jsme to dopracovali s naším zdravotnictvím, že na léčení chudáků lidí se tu musíme skládat. Ale ještě horší jsou snad ti, co se jim při pohledu na výsledek sbírky kroutí útroby závistí. Neuvěřitelné, že takoví lidé vůbec chodí po světě. Jak se ale říká - na každou svini se vaří voda.

  Vloženo 11.12.2017 23:24:42

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Zdravotnictví máme na výborné úrovni, ale morálka se hodně zhoršila. Dneska kouká kdekdo jen na byznys.

   Vloženo 14.12.2017 13:22:32

 • tatek 

  Reagovat

   

  Lidská závist je hajzl a vy budete nejspíš jedním z těch místních závistivců.

  Vloženo 11.12.2017 18:32:15

  • mirka 

   Reagovat

    

   Jano, nepleťte si pojmy s dojmy. S naším zdravotnictvím jsme to dopracovali do kvality. Ke komunistickému bordelu a bídě se to nedá vůbec přirovnat. Posudkovému soudruhovi je však člověk u (_|_), ten především hájí kasu pojišťovny.

   Vloženo 12.12.2017 09:57:42

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Takže nejkvalitnější jsou v dnešní době ty kasy pojišťoven, bravo !

    Vloženo 16.12.2017 10:51:12

 • fantom 

  Reagovat

   

  členům posudkové komise přeji to nejhorší co člověka může potkat, aby poznali jak se žije postiženým lidem

  Vloženo 11.12.2017 18:29:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nejdříve by se měli lidé, kteří chtějí přispět a litovat paní udělat výlet a promluvit s místními sousedy... Také jsem nevěřila... Ale pravda je bohužel trochu jiná. Samozřejmě díl černých ovcí si nenechám ujít. Jsem velice zvědavá k jakému závěru televize došla. Paní uvedena v příspěvku normálně chodí.

  Vloženo 11.12.2017 17:50:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Chcete říct, že paní není invalidní?

   Vloženo 11.12.2017 17:56:20

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Je na každém ať se dojede přesvědčit.. Zeptat se místních obyvatel.

    Vloženo 11.12.2017 17:59:10

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Nestydíte se takhle lhát? To s vámi tak cloumá závist, že lidé posílají na plošinu peníze? Myslíte, že by si někdo nechal u domu postavit něco takového, kdyby běhal po svých? Styďte se!

     Vloženo 11.12.2017 23:21:03

     • Dita 

      Reagovat

       

      Transparentní a mediálně sledovaná sbírka vede k tomu, aby se postavila plošina. Já věřím, že se na ni peníze dají dohromady a tady ji potom vyfotí. Nevíte, k čemu by paní plošina byla, kdyby běhala po svých? To je opravdu nechutně trapné.

      Vloženo 11.12.2017 23:28:35

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      A mysliš si, že když nemužeš chodit, tak daš 32 000kč za střelení muflona, k 50 narozeninám, ale jinak rozjedeš sbírku po republice na plošinu a ještě řikaš jak je stát svin- a že ti nic nedá? Zjisti si info a pak držkuj.

      Vloženo 14.12.2017 09:30:45

      • Eva 

       Reagovat

        

       Vy budete asi pomatený, že.

       Vloženo 14.12.2017 11:39:32

      • Zach 

       Reagovat

        

       Tak na toto musím reagovat. Jak zde píšete ohledně muflona, tak toho dostal manžel paní k narozeninám, ale neplatila ho paní. Takže dotyčná závistivá má špatné informace. To že je na paní sbírka znamená, že si nesmí koupit ani rohlík??

       Vloženo 18.12.2017 11:04:37

  • foltýn 

   Reagovat

    

   Ty ohavný dobevský závistivče, až postihne něco zlého tebe budeš rád, když ti lidé pomohou, sketo nenávistná a zlá!

   Vloženo 12.12.2017 10:01:36

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace