Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XXVIII. Reprezentační ples města

  sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

 • Maškarní bál pro děti

  sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

  Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Privilegované nohy?

Zastupitelstva obcí se ve většině obcí scházejí v září naposled. Kdo z občanů na zasedání váží cestu, je teď svědkem dojemných loučení, gentlemanských díků mezi koalicí a opozicí, chvílemi to působí, že se po vzájemných hádkách bude snad některým i stýskat. Poté obvykle celá skupina spokojeně vespolek odchází na rozlučkovou večeři. Jídlo a pití sbližuje... I včera v Písku starostka všechny kolegy pozvala na závěrečné posezení, pochopitelně na útraty města. To asi nikoho nepřekvapí. Že ale neplatí pro zastupitele dopravní předpisy, to zarazí.

 

V sousedním Milevsku byla po každém zasedání zastupitelů k vidění taky pozoruhodná podívaná. Přestože tam je při vyjíždění od kulturního domu zákaz odbočování doleva směrem do centra, pravidelně tudy po skončení zasedání někteří ze zastupitelů zabočovali. Neodradilo je asi zveřejnění této kuriozitky v novinách. Městská nebo státní policie se tam neobjevila nikdy.

V Písku pro změnu předjel ke kulturnímu domu včera navečer autobus a postavil se na vyšrafované místo na silnici. Na první pohled bylo patrné, proč na silnici pruhy jsou. Přes autobus totiž vůbec nebylo vidět dolů k mostu a osobním autem se od kulturního domu vůbec nedalo vyjet. Nebo jen velmi riskantně.

Zatímco zastupitelé venku spokojeně diskutovali, kouřili a pak pozvolna nastoupovali do autobusu, aby odjeli na svůj večírek, řidič nešťastně krčil rameny. A jakýsi hlavní organizátor zastupitelské přepravy na vysvětlenou prohlásil, že jinde se tady zastavit nedá. Jeden by si myslel, že město nedávno vylepšilo velké odstavné parkoviště hned za řekou. Taková docházková vzdálenost je ale asi dobrá jen pro turisty nebo občany, nikoliv pro privilegované nohy.

Pro ty zkrátka zřejmě předpisy neplatí, nejen v Písku...

Diskuse k článku - 18 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na druhou stranu spousta zákazů je zbytečných, třeba to odbočení vlevo u kulturáku v Milevsku - když vidím široko daleko volno, tak není problém to tam lupnout. Naše státní orgány se vyžívají v buzeraci občanů v zájmu tzv. "pořádku", přínos z toho ale nikdo nemá. Méně zákazů by znamenalo jejich lepší dodržování i vymahatelnost.

  Vloženo 21.9.2018 08:27:57

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No a neměli by to iniciovat právě naši privilegovaní?

   Vloženo 21.9.2018 08:34:12

 • Krajští konšelé 

  Reagovat

   

  Si s lecčíms též hlavy nelámají - od roku 2010 nám, neprivilegovaným sebrali tolik veřejné dopravy, že JČ města zažívají nebývalý nápor os. aut těch, "kterým kloudně nic nejede". Bodejť by ne, když Zimolovi decimaci veřejné dopravy poradil člověk, který tvrdil, že vyspělé země veřejnou dopravu téměř nemají. No a v opičení a ničení díla předchozích generací se nejeden politik našel - je to totiž snazší, nežli cokoli rozvíjet, zlepšovat.

  Vloženo 21.9.2018 07:44:07

 • Adam 

  Reagovat

   

  Řidič může krčit rameny jak se mu chce, ale jediný kdo tam porušoval zákon byl on.

  Vloženo 21.9.2018 07:40:46

  • Lenka 

   Reagovat

    

   Přesně tak, doufám, že dostane flastr a paní starostka mu to půjde nahradit, když mu nařídili, aby si stoupl sem. Doporučuju redakci aby fotku poslala na policii a chtěla vědět, co se s tím bude dělat.

   Vloženo 21.9.2018 08:16:17

 • Tomáš 

  Reagovat

   

  Tak to je snad vtip! Naši konšelé jedou za naše peníze na žranici a ještě si objednají autobus? Vlastně je to fakt. Kdyby jeli svýma autama ještě by někoho mohli načapat pod vlivem a pak by museli svoji privilegovanost zas uplatňovat na písecké dopravce jako kdysi kníže z Hluboký.

  Vloženo 21.9.2018 07:29:57

« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace