banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Seniorka si chtěla přivlastnit kytici od pomníku letcům RAF

Ilustrační foto.  , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hodně kuriózní případ řešili ve čtvrtek 9. května českobudějovičtí strážníci. Krátce před devátou hodinou večer si všiml operátor městského kamerového systému ženy, která odcizila kytici položenou u památníku československým letcům v RAF na Senovážném náměstí. Kytice zde byly slavnostně poleženy předchozí den u příležitosti výročí konce druhé světové války. Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

 

Strážníci ženu zastavili v ulici Karla IV. Devětašedesátiletá žena z Českých Budějovic byla přítomností strážníků velmi zaskočena, ale přestupkového jednání si vědoma nebyla. Hlídce tvrdila, že jde teprve k památníku květiny položit. To se později za asistence strážníků skutečně stalo. Zároveň byla žena poučena, že je podezřelá z přestupku proti majetku. Událost bude včetně kamerového záznamu předána ke správnímu orgánu, kde ženě hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace