Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Seniorská obálka se dostává do všech obcí s rozšířenou působností

JIŽNÍ ČECHY – Seniorská obálka se dostává do všech obcí s rozšířenou působností v jižních Čechách i do některých menších měst. Jedná se o tiskopis, který může napomoci v krizových situacích. Jihočeský kraj uhradil 4500 Seniorských obálek, které jsou k dispozici v rámci distribučních míst pro jednotlivé obce s rozšířenou působností (viz příloha).

 

Obálka je určena především pro seniory a zdravotně postižené osoby, které bydlí ve svém domácím prostředí. Karta funguje na principu I.C.E. (In Case of Emergency), což znamená karta pro případ naléhavé pomoci, v případě nouze. Případů, kdy osamělého seniora mohou postihnout náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc, přibývá, stejně jako výjezdů hasičů nebo policie.

I lidé v mladším věku jsou často rozrušeni, nesoustředěni, dezorientováni a nedokážou odpovídat na položené otázky, který si výjezd záchranky, hasičů nebo policie vyžaduje. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v této situaci dobře vyplněná Seniorská obálka.

Doporučení proto zní, aby byla vyplněna co nejaktuálněji a nechyběly v ní potřebné údaje. Aby bylo vyplňování jednoduché, je ideální postupovat podle barev (jako na semaforu). Co je červené je nejdůležitější, naopak zelené je na vůli seniora, zda tyto údaje chce poskytnout. Každé vyplnění tiskopisu je vlastní záležitost seniora nebo jeho osoby blízké. Ať už jde o nemoci, se kterými se dotyčný léčí, léků, které užívá nebo jména praktického lékaře.

Důležité údaje se týkají osob blízkých. Po dohodě se všemi složkami IZS je nutné, aby tiskopis po vyplnění byl přeložen a umístěn na viditelném místě v domácnosti seniora. Jedná se pouze o dvě možnosti – dveře lednice, nebo vstupní dveře do bytu zevnitř.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace