Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Sníh na horách ještě stále drží

Tenhle úžasný pohled se vám může v těchto dnech naskytnout na lipenské Stezce korunami stromů.

Tenhle úžasný pohled se vám může v těchto dnech naskytnout na lipenské Stezce korunami stromů.

Jako na houpačce. Přírodní sníh, který do našich skiareálů přivála bouře Sabine, potěšil všechny milovníky lyží a snowboardů. Ale vzápětí opět oteplení. Teď znovu předpověď studenějšího počasí. Kdo se v tom má letos vyznat. Ještěže alespoň v noci klesají teploty pod nulu a situaci tak zachraňují technické vymoženosti, které dokáží udržet sjezdovky v provozuschopném stavu. Ale na zoufání to ještě není. Teď znovu meteorologové předpovídají ochlazení se sněžením, tak uvidíme, jestli se nějaké té nadílky přírodního sněhu zase dočkáme. Pojďme se podívat, jak to na horách vypadá konkrétně.

Skiareál Lipno
Ve skiareálu na břehu Lipna jsou prozatím podmínky vcelku dobré. Těch několik málo problémů, včetně dočasného pozastavení provozu lanovek, které Sabine způsobila bylo pouze krátkodobých a skiareál jede naplno. V provozu je šest a půl kilometrů sjezdových tratí, na kterých momentálně leží kolem půl metru sněhu a pro ty nejmenší samozřejmě také Fox park. Lanovky Lipno Express, Promenádní, Střecha a pojízdné koberce ve Foxparku jedou denně od 8.30 do 16.00 hodin a večer od 18.00 do 21.00 hodin.
Momentální slunečné počasí s dobrou viditelností, zve návštěvníky tohoto skiareálu na Stezku korunami stromů. Pohled na Alpy na obzoru je opravdu úžasný. Stezka je otevřena denně od 10. do 16. hodiny. Neváhejte. Opravdu to stojí za to. Více na www.lipno.info.

Skiareál Monínec
I v lyžařském areálu pod Javorovou skálou se jede naplno. Na sjezdovce leží kolem půl metru technického sněhu, dopravu zajištují čtyřsedačková lanovka, horní kotva a hotelový vlek, každý den od devíti hodin dopoledne do čtvrté hodiny odpolední. Čtyřsedačka a horní kotva pak i večerní lyžování od šesti do devíti hodin. Milovníky nevšedních zážitků zaujme nadcházející Sporten Dark Snow Monínec. Noční sjezd pro veřejnost se sice jede až za měsíc, ale hlásit se můžete už dnes na webových stránkách skiareálu. Více na www.moninec.cz

Skiareál Hochficht
Na sjezdovky Hochfichtu se zima vrátila už v neděli 16. února. Teploty pod bodem mrazu, sjezdovky jsou po ránu pocukrované přírodním sněhem. 19 kilometrů sjezdovek kryje vrstva mezi 65 a 85 centimetry sněhu. Skiareál je v provozu denně od 8.30 do 16.00. Každý pátek a středu je v provozu i večerní lyžování od 17.00 do 20.30 hodin. Děti do 10 let lyžují i během jarních prázdnin za 4 Eura, pokud si zakoupí skipas alespoň jeden z rodičů a studenti do 26 let lyžují na Hochfichtu za dětský tarif. Běžecké trasy na Schönebenu jsou mimo provoz. Ještě jedna malá rada především pro řidiče. Přívoz v Horní Plané je stále v provozu. Takže díky němu si cestu na Hochficht můžete zkrátit skoro o 20 kilometrů.

Skiareál Sternstein
Díky zásobám technického sněhu jsou na Sternsteinu otevřeny 3 ze 4 sjezdovek. Pro lyžaře je tak k dispozici 3,6 kilometrů tratí, na kterých leží mezi 20 a 40 centimetry sněhu. Pro začátečníky samozřejmě také dětský výukový park Elefuntasia. Skiareál je v provozu každý den od 8.30 do 16.15. O tom, že jak na Hochfichtu, tak na Sternsteinu se v pohodě domluvíte česky už jsme si řekli několikrát.

Soutěž o skipasy
V minulém díle naší soutěže o skipasy jsme se ptali, jestli jsou u nás lyžařské přilby povinné pro všechny. Odpověď byla více než jednoduchá. Tato povinnost u nás ještě zavedena není. I když je to někdy možná škoda. Ale to by bylo na delší debatu. Skipas do skiareálu Hochficht od nás dostane Marie Peřinková z Dolních Nekvasovic, Iveta Prchlíková starší z Bukurešťské ulice v Táboře a Vladimíra Říhová z ulice Za truhlárnou v Miroticích.

Pokud chcete vyzkoušet svoje znalosti a štěstí a zahrát si o skipasy do skiareáli Lipno, stačí když KLIKNETE ZDE

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace